SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 16-28 Ağustos arasında Çin’in Nanjing kentinde düzenlenecek Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’na katılacak Türk Milli Takım kafilesini ziyaret etti.

Burhan Felek Spor Kompleksi Kamp Eğitim Merkezi’nde toplanan kafileyi ziyaret eden Kılıç’a, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve bazı federasyonların başkanları da eşlik etti.

Türkiye’yi temsil edecek 42 sporcuyla akşam yemeği yiyen Kılıç’ın masasında, milli sporcular Şeyhmuz Yiğitalp, Aliye Demirbağ ve Gamze Karakol yer aldı.

Kılıç: “Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceksiniz”

Yemeğin ardından sporculara yönelik bir konuşma yapan Kılıç, başarı dileklerini iletti.

Bu gece yola çıkacak kafileye iyi bir uçuş geçirmeleri temennisinde bulunan Kılıç, “Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Ümit ediyorum ki sizlerin bugüne kadar verdiği çabalar, karşılığını bulur. Birçok kardeşim, dünya çapında böyle büyük bir organizasyona, belki de ilk kez gidiyor. Sizlere düşen görev, bu noktaya gelmişken, daha ileriye yürümek. Biliyorum aranızda 2016 Olimpiyat Oyunları için, başka uluslararası organizasyonlar için hedef koyanlar var. Bu hedeflere giden yolun nereden geçtiğini biliyorsunuz. Emeksiz başarı olmaz. Sabredeceksiniz, çalışacaksınız ve hiçbir şekilde farklı yollara tenezzül etmeyeceksiniz. Ben bunu her konuşmamda söylüyorum ve söylemekten bıkmayacağım. Biz temiz spor, alın teriyle kazanılmış ve ömür boyu taşınacak bir başarıyı elde etmenizi istiyoruz. Bunun için de ne yapmamız gerekiyorsa, yapmaya hazırız” diye konuştu.

“Her zaman sizlerin arkasındayız”

Kılıç, hükümet olarak çok büyük kaynakları spora aktardıklarını belirterek, “Sadece bu imkanların değerlendirilmesini, iyi kullanılmasını istiyoruz. Sizden önceki ağabeyleriniz, ablalarınız bu kadar büyük kaynaklarla çalışamadılar. Amatör ruhunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin, birbirinize destek olun ve kardeşçe yarışın” ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da selamlarını getirdiğini söyleyen Kılıç, “Bu selamı getirirken, yeni seçilmiş cumhurbaşkanımızın da selamını iletmiş oluyorum sizlere. Fırsatımız olursa, size destek verebilmek için 1-2 gün biz de Çin’de olmak istiyoruz. Biz her zaman sizlerin arkasındayız. Sizler, Türkiye için değerlisiniz. Kendi değerinizin de farkında olarak bu yolda çalışın, çabalayın ve başarıya gidin. En iyi neticeyi almanın ötesinde, elinizden gelini yaptıktan sonra biz zaten sizden daha fazlasını istemiyoruz. Hepinize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Bakan Kılıç, olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edecek milli sporcularla tesis önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç’ın uğurladığı milli takım kafilesi, Çin yolculuğu için havalimanına hareket etti.