SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Takımımdan memnunum”

A Milli Erkekler Basketbol Takımı Başantrenörü Ataman: "Hazırlık maçlarında galip gelmek istiyoruz ama bugün galip gelmek önemli değil. Önemli olan Dünya Kupası'na en hazır şekilde ideal kadroyla katılmak"

Güncellenme: 19:30, 10/08/2014
“Takımımdan memnunum”

A Milli Erkekler Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, hazırlık maçında Kanada’ya 72-66 mağlup olmalarına rağmen oyuncuların performansından memnun olduğunu söyledi.

Mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında Başantrenör Ataman, ilk ciddi hazırlık maçını Kanada ile yaptıklarını belirterek, “Özellikle hücumda kendimizi geliştirmemiz lazım. Tabii ki maçları kazanmak istiyoruz ama 14 oyuncuya şans verdiğimiz için kolay değil. Hazırlık maçlarında galip gelmek istiyoruz ama bugün galip gelmek önemli değil. Önemli olan Dünya Kupası’na en hazır şekilde ideal kadroyla katılmak” dedi.

Ataman, Kanada karşısında savunmada ve ribauntlarda iyi savaştıklarını ifade ederek, “Sadece ilk periyotta 23 sayı yedik. Ondan sonra istediklerimizi özellikle savunmada yaptık. Ancak hücumda sadece uzunlardan sayı bulabildik. İlk yarıda 33 sayının 25’ini Kerem Gönlüm, Oğuz Savaş ve Ömer Aşık attı. Dış atışlarda skorer çıkaramayınca düşük yüzde de kaldık. Kısaların pota altında delici hareketleri sonrası sayı bulamadık” diye konuştu.

İspanya ile 12 Ağustos Salı yapacakları hazırlık maçına değinen Ergin Ataman, İspanya’nın Dünya Kupası’nda favorilerden olduğunu söyledi. Ataman, İspanya’nın karşılaşmalara NBA’deki oyuncularıyla katılacağına işaret ederek, “Bu seviyedeki takımlarla yapacağımız maçlarda oyuncuların ne seviyede katkı vereceğini test etmiş olacağız” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:19:24,