SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal’ı istifaya götüren nedenler

Yanal’ın görevinden ayrılması 1 haftalık süreç gibi görünse de temeli çok daha eskilere dayanıyor. İşte ayrılığın adım adım öyküsü...

1 PUAN KAYIPLARIYLA BAŞLADI Her şey geçtiğimiz sezonun 2. yarısı ile birlikte başladı. Eskişehir, Sivas ve Elazığ deplasmanlarındaki puan kayıplarıyla Yıldırım takıma el koydu. Bu durum, başkanla Yanal arasında gerginliğe neden oldu.
2 HAKEMLERi KONUŞSANA HOCA! Elazığ ile 1-1 berabere kalınan maçın ardından Yanal’a çıkışan Aziz Yıldırım, “Hakemler sahada bizi doğruyor ama sen maç sonrası bunu konuşmuyorsun bile” diyerek hocasının davranışlarından memnun olmadığı sinyalini verdi.
3 ONU HİÇ SEVEMEDİLER! Ersun Yanal ile futbolcuların yıldızının hiç barışmadığı biliniyor. Sarı-lacivertli takımın önemli oyuncuları sıkıntılarını Başkan Yıldırım’la paylaştılar. Yanal’ın sakinliğiyle tanınan Sow ve yeni transfer Emenike’yle yaşadığı sorunlar gündem yarattı.
4 ŞAMPİYONLUK YEMEĞİ Şampiyonluğun kazanılması krizin üstünü bir parça örttü ama Ersun Yanal, takımca gidilen kutlama yemeğini boykot ederek Antalya’ya uçtu. Böylece Başkan Yıldırım’a karşı da tavır koymuş oldu.
5 ZORAKİ NİKAH TAZELEME Yanal'ın sözleşmesinin şampiyonluğa rağmen uzun süre uzatılmaması spekülasyonları beraberinde getirdi. Nihayet 21 Mayıs’ta beklenen nikah tazeleme yapıldı ama törendeki gerginlik dikkatlerden kaçmadı.
6 CANER’İN İMZASINDAKİ DETAY Temmuz ayı içinde bu kez Caner Erkin’le yeni sözleşme yapıldı. Ancak imzalar atıldıktan sonra verilen toplu fotoğrafa orada olmasına rağmen Yanal çağrılmadı. Yıldız futbolcu ile Aziz Yıldırım-Mahmut Uslu ikilisi poz verdi.
7 İSTEDİĞİ TRANSFERLER YAPILMADI Yanal göreve geldiğinde Alves ve Kadlec gibi Aykut Kocaman’ın listesindeki isimler alındı. Bu sezon başında da yerli forvet ve iyi bir stoper isteyen Yanal’ın istekleri gözardı edilip, “Diego’dan başka oyuncu alınmayacağı” açıklandı.
8 ‘SİS VAR İSTANBUL’A DÖNELİM’ Topuk Yaylası kampında sürekli sisli havadan dolayı çalışmaları salona alan Ersun Yanal, “Bu şartlarda saha çalışması yapamayız, dönelim” çağrısında bulundu. Ancak bu istek, Başkan Yıldırım’ı oldukça kızdırdı.
9 SON KRİZ: İZİN VE ÖZEL HAYAT Ve hazırlık maçlarında dökülen takıma Yanal’ın 2 gün izin vermesi bardağı taşırdı. İzni iptal eden başkan tesislere giderek duruma el koydu. Yanal’ın bayan arkadaşını kamplara getirmesi de olayların üzerine tuz biber ekti.