SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz başkanı tanımayan yandı!

Başkan Aziz Yıldırım, bir taraftar gibi Feneriumları arayıp teftiş yapıyor. Bazıları Başkan’ı sesinden tanıyor. O zaman da satışları, hangi formanın olup olmadığını araştırıyor.

Güncellenme: 11:17, 10/08/2014
Aziz başkanı tanımayan yandı!

Akşam gazetesinin haberine göre; Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kolları sıvadı. Gece gündüz kulüpte çalışıyor. Bir bakıyorsunuz amatör şube kaptanları ile toplantılar yapıp, yeni sezonun planlarını, hedeflerini belirliyorlar. Bir bakıyorsunuz, kulübün profesyonelleri ile saatlerce görüşerek, “Kulübü nasıl daha ileriye götürürüz”ü tartışıyor. Bir dakikası boş değil, ziyaretine gelenlerle konuşuyor. Fırsat bulduğu boş zamanında ise listesi önünde duran Fenerium mağazalarına telefon ediyor. İsmini söylemiyor. Fenerbahçe taraftarı gibi arıyor. İlk sözü, “ Alo forma var mı?” oluyor.

DEPOLARI BİLE GEZİYOR

Önce Çubuklu'yu soruyor. ”Var” denirse, o vakit “ L bedeni var mı?” diyor. “Yok” cevabı alırsa “Hangi beden var?” diye soruyor. Arkasından da “İki forma alacağım” diyerek bu kez Mavi'yi soruyor. Bu kez XL istiyor. Yoksa, hangi bedenin olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Bazıları Başkan'ı sesinden tanıyor. O zaman da satışları, hangi formanın olup olmadığını araştırıyor. Sonra Fenerium Pazarlama Müdürü Tezcan Şaylı'yı arayıp, bu kez ona mağazaların durumunu soruyor. Forma olmayan yerlere de gönderilmesini istiyor. Bu kadarla da kalmıyor. Dağıtımın yapıldığı depoyu da geziyor.

BAŞKAN GELİNCE HEMEN ÇAY SÖYLENİYOR

Bir taraftan da Ertan Yaşar ile Önder Yolcu'nun yönetimindeki 17 kişi, her gün gelen beş bin formayı renkleri ve bedenlerine göre ayırıp, hangi mağazaya gönderilecekse adresine göre koliliyor. Kapıdaki altı araç adeta ring seferi yaparak mağazalara forma taşıyor. Onlara da bir heyecan gelmiş. Başkan gelince hemen çay söyleniyor. Raporlar alınıyor.

ARI GİBİ ÇALIŞIYORLAR

Yan tarafta ise internet satışları için hanımlar telefonla siparişleri alıyor. Bir başka yerde formalara isim yazılıyor. Diğer taraf ise postaya verilmek için paketler yapıyor.

GURBETÇİ ŞAŞKINA DÖNDÜ

Formalar dünyanın dört bir tarafına gönderiliyor. Geçenlerde İsviçre'den biri aramış. ”Çok yakın bir arkadaşımızın doğum günü var. Ona sürpriz yapacağım, ne zaman gönderirsiniz?” demiş. “Bir gün sonra elinizde olur” cevabını alınca inanmamış ama siparişi de vermiş. Ertesi gün formayı görünce şaşırmış.

SAAT 22.00’DE Z RAPORU

İnternet Sorumlusu Cemal Baykara, 4 bin 500 forma satıldığını, 560 siparişi de bu akşam göndereceklerini söyleyince şaşırdım. Her akşam saat 22.00'de Başkan Aziz Yıldırım ve Fenerium'dan sorumlu olan Başkanvekili Abdullah Kiğılı'nın telefonuna her mağazada kaç forma satıldığının, ne kadar hasılat yapıldığının raporu geliyor.

BİR GÜNDE 2808 FORMA

Soma turnuvasının yapıldığı akşam bir günde 2 bin 808 forma satılmış, 534 bin 217 lira ciro yapılmış. Şu andaki rakam 80 bini geçmek üzere. Hedef ay sonunda kadar 120 bin. Başkan önündeki makinede hesap yapıyor. ”Günde ortalama iki bin satarsak 40 bin yapar. 120 bini de geçeriz” diyor.

BAŞKAN TEK MUTLULUĞU

Başkan Aziz Yıldırım, sokakta, tribünde taraftarların üzerinde yeni formaları görünce mutlu oluyor. Büyük hedefleri var Aziz Yıldırım'ın. Yerine göre başkan, yerine göre Fenerbahçe sevdalısı gibi çalışıyor. Onu böyle gören personel de bir başka oluyor.