SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslan’da tek hedef Balanta

Şu anda savunmayı toparlamaya çalıştığını belirten İtalyan teknik adam, Serdar Taşçı’yı veto etti, “Balanta hem hızlı, hem de sert. Onu alalım” dedi. Ünal Aysal hemen harekete geçti, Arjantin’de yaşayan Noray Nakış da devreye girdi.

Güncellenme: 13:43, 10/08/2014
Aslan’da tek hedef Balanta

AMKSPOR

AMK'ya verdiği röportajda 3 futbolcunun daha transfer edileceğinin müjdesini veren Başkan Ünal Aysal topa girdi. Aysal, Florya'da büyük bir zirve gerçekleştirdi. Teknik direktör Prandelli'nin yanı sıra CEO Lutfi Arıboğan ve idari menajer Cenk Ergün de toplantıda yer aldı. Görüşme yaklaşık 2 saat sürerken, özellikle stoper konusu masaya yatırıldı.

‘HÜCUM DAHA KOLAY’

Takımın defansif anlamda bazı sıkıntıları olduğunu belirten Prandelli, “Savunmadaki eksikleri gidermek için uğraşıyoruz. Defans yapmak takım işidir. O yüzden zor ama çok önemlidir. Bunu çözdükten sonra hücuma bakacağız. Hücum bireysel yetenekli oyuncularla daha kolaydır” dedi.

MANCINI İSTEMİŞTİ…

Sonrasında ise gündemdeki isimler masaya yatırıldı. Spartak Moskova forması giyen Serdar Taşçı'nın ağır olduğunu belirten Prandelli, “Balanta hem hızlı hem de sert. Yaşı genç ve iyi bir yatırım olur. Onu alalım” dedi. Balanta'yı daha önce Mancini de istemiş, scout ekibi olumlu rapor vermişti.

KİRALIK DA GELEBİLİR

Başkan Aysal, Balanta konusunda hemen harekete geçerken bu transferde Arjantin Futbol Federasyonu yetkilisi Noray Nakış da aracı olacak. Türk vatandayı olan Nakış, daha önce Carrusca transferinde de etkili olmuştu. River Plate ile pazarlıklar hızlandırıldı.

Yayınlanma Tarihi:10:09,