SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Basketbol Takımı oyuncusu Ömer Aşık, 2014 FIBA Dünya Kupası’na en hazır şekilde gitmeyi planladıklarını söyledi.

Milli oyuncu, şu ana kadar gerçekleştirdikleri çalışmaların çok iyi geçtiğini belirterek, “Önümüzde ciddi hazırlık maçları var. Hazırlık maçlarında eksiklerimizi en iyi şekilde tamamlayıp Dünya Kupası’na gitmek istiyoruz. Önümüzdeki dönemi iyi değerlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Milli takım olarak son dönemde beklenen başarıları elde edemediklerine dikkati çeken Ömer Aşık, “Son turnuvalarda istediğimiz performansı gösteremedik. Dünya Kupası’nda başarılı derece alarak son turnuvalardaki kötü performansı unutturmak istiyoruz” diye konuştu.

A Milli Takım’ın başında Ergin Ataman’ın olmasıyla ilgili soruyu da yanıtlayan tecrübeli basketbolcu, “Ergin Ataman’ın son senelerdeki başarısı ortada. Milli takımda da başarı için ne gerekiyorsa bize onu verecektir” ifadelerinikullandı.

Yoğun tempoda çalışmalarını sürdürüyor

Milli takımın yaptığı antrenmanlara en önde çıkan oyunculardan biri olan Ömer Aşık, hazırlıklarını hem Dünya Kupası’na yönelik hem de NBA’in yenisezonu için gerçekleştiriyor.

NBA’de sezonun bitmesiyle birlikte Houston Rockets takımından New Orleans Pelicans ekibine geçen Ömer Aşık, yeni takımında daha fazla süre almayı hedefliyor.

Transferiyle ilgili görüşlerini aktaran yıldız basketbolcu, “Benim açımdan daha iyi seçenek oldu. Sonuçta New Orleans Pelicans takımında daha fazla süre bulabileceğim. Her şeyin benim için daha iyi olmasını umuyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:17:53,