SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in son şampiyonu Fenerbahçe’de Ersun Yanal istifa etti.

Aziz Yıldırım ile Ersun Yanal arasında Danimarka’da Sevilla ile oynanan hazırlık maçından sonra yaşanan gerginlik gündeme oturdu.

Manşetleri süsleyen haberler sonunda Aziz Yıldırım, dün basın toplantısı yaparak, sözleriyle bir anlamda aradaki gerginliği doğrulamıştı.

Yanal da yaşanan son gelişmelerden sonra istifasını yönetime verdi.

FENERBAHÇE’DEN RESMİ AÇIKLAMA

Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Sayın Ersun Yanal’ın görevinden ayrıldığına dair istifa mektubu, 09 Ağustos 2014 tarihinde saat 19.15 itibariyle tarafımıza ulaşmıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak Sayın Ersun Yanal’a kulübümüze bugüne kadar sağladığı katkılardan dolayı teşekkür eder, bundan sonraki yaşantısında başarılar dileriz.

2,5 AY ÖNCE İMZA ATMIŞTI

Yanal, Fenerbahçe’ye ilk imza attığında 1 yıllık sözleşme imzaladı ve takımı Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluğa taşıdı.

O dönem takımdan gidip gitmeyeceği tartışılan Yanal, 21 Mayıs 2014 Çarşamba günü Aziz Yıldırım’ın da katılımıyla sezon başona 1 milyon 750 bin dolardan 2 yıllık sözleşme imzalamıştı.

 

GERGİNLİK BURADA MI BAŞLADI?

14 Temmuz Pazartesi günü Caner Erkin, basın mensuplarının önünde Fenerbahçe ile sözleşmesini uzattı. İmza töreninde başkan Aziz Yıldırım, genel sekreter ve basın sözcüsü Mahmut Uslu ve teknik direktör Ersun Yanal da yer aldı. Ancak imza sonrasında verilen pozda iki yönetici yer alırken, Caner’in hocası yoktu! Bu fotoğraf, Yanal-Yıldırım arasındaki gerginliğin başlangıcı olarak yorumlanıyor.

 

Yayınlanma Tarihi:15:39,