SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Engeli ona ‘engel’ olmadı

Pekin 2008 ve Londra 2012 paralimpik oyunlarına katılan Ordulu milli sporcu Cevat Karagöl, 2016 Rio Olimpiyatlarına gidecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Güncellenme: 15:18, 09/08/2014
Engeli ona ‘engel’ olmadı

Pekin 2008 ve Londra 2012 paralimpik oyunlarına katılma başarısı gösteren Ordulu milli sporcu Cevat Karagöl, 2016 Rio Olimpiyatlarına gidecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Almanya’nın Sulh kentinde 18-26 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Bedensel Engelliler Dünya Atıcılık Şampiyonası’nı, bireyselde bir altın ve bir bronz, takım halinde ise bir bronz madalyayla tamamlayan milli atıcı Karagöl, bu başarısıyla 2016 yılında Rio’da düzenlenecek paralimpik oyunlarına katılma hakkı kazandı.

Karagöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olimpiyatlara üçüncü defa gidecek olmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Daha önce katıldığı iki olimpiyatta ülkesine madalya kazandıramadığını ancak 2016 Rio Olimpiyatlarında bu şanssızlığını kıracağını belirten Karagöl, şöyle konuştu:

“Geride kalan iki olimpiyat bizim için deneyim oldu. Artık bu kazandığımız deneyimle 2016 Rio Olimpiyatlarında madalya kazanmak istiyorum. Bunu başaracak gücü kendimde görüyorum. İnşallah şansın da yardımıyla üçüncü defa gidecek olduğum olimpiyatlardan madalya ile dönerim.”

Engelli atıcılık branşında daha önce 3 defa olimpiyatlara giden başka bir Türk sporcu olmadığını anlatan Karagöl, “Bu anlamda ben bir ilki başardım. Bunun için de çok mutluyum. Buralara kadar gelmek çok kolay değil. Bu nedenle beni yetiştiren antrenörlere ve her zaman arkamda duran aileme teşekkür ederim” dedi.