SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Duyarlılık lafta…

İki ezeli rakip Fenerbahçe ve Beşiktaş, bir de dünya devi Chelsea dün Kadıköy’deydi. Alınacak her bilet, Soma’da zarar görenlerin yararına kullanılacaktı. Ancak 50 bin kişilik Saracoğlu’nun yarısı bile dolmadı.

Güncellenme: 09:11, 09/08/2014
Duyarlılık lafta…

Soma'da yaşanan felaket, herkesi derinden sarsmıştı. Yüzlerce kişi hayatını kaybetti, geride kalanlar ölmekten beter oldu. Türkiye'deki tüm kişi ve kuruluşlar gibi, spor kulüpleri de Soma için ellerinden geleni yapmaya karar verdi. İki ezeli rakip Fenerbahçe ve Beşiktaş, mini bir turnuva düzenlenmesi için anlaştı. Dünya devi Chelsea de daveti olumlu karşıladı. Ve maçlar dün oynandı. Fenerbahçe ideal 11'iyle sahadaydı. Sadece 2 gün önce Feyenoord'u eleyen Beşiktaş da hatırı sayılır bir kadroyla Kadıköy'e çıktı. Chelsea'nin patronu Jose Mourinho'da sözünü tutmuştu. Portekizli hoca, yıldızlarını tribünlerden esirgemedi. Ancak en önemli şey eksikti: Seyirci.

DUYARLILIK LAFTA..

“Daha ne istiyorsunuz?” dedirten bir futbol gecesi, boş tribünlere oynandı. Futbolseverler Soma'ya yardım eli uzatmayı değil, evinde yan gelip yatmayı seçti. Alınacak her bilet, Soma'da zarar görenlerin yararına kullanılacaktı. Ancak 50 bin kişilik Saracoğlu'nun yarısı bile dolmadı. Taraftarların Soma duyarlılığı ancak lafta kaldı!