SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş hazır Fener Değil

9 Ağustos 2014

F.BAHÇE, Soma'ya yardım turnuvasında 90 dakika futbol oynadı. İlk 45 dakikası Beşiktaş'a ikinci 45 dakikada da Chelsea'ye karşı… Beşiktaş maçına, F.Bahçe yeni transferi Diego ile Kuyt haricinde beklenen bir kadro ile çıktı. Beşiktaş ise yedek futbolcularından kurulu bir takımla sahadaydı. F.Bahçe'nin Beşiktaş maçında ortaya koyduğu futbol tam anlamıyla taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Tıpkı bundan önceki iki hazırlık maçında olduğu gibi…

MAÇTAN önce F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda söylediklerine ben de aynen katılıyorum. F.Bahçe geçen sene Ç.Rize maçından sonra şampiyon oldu. O tarihten bu zamana tam 2.5 ay geçti. Demek ki F.Bahçe geçen sene kazandığı şampiyonluğun tatiline aynen devam ediyor. Bu da şunu gösteriyor ki sezonu açtıklarından bu yana hiç çalışmamışlar. Son günlerde medyada da yazılan, başkan Aziz Yıldırım ile Ersun Yanal arasındaki gerginliğin doğruluğu da bunu ispatlıyor. Dün yaptığı toplantıda başkan Yıldırım özel hayatla ilgili konuşmalar yaptı. Tabii ki kimsenin özel hayatına karışılmaz, ama bir futbol takımının taraftarlarına olan saygısına ve onlara karşı olan tavrına karışılır. Tabii ki dünkü Chelsea ve Beşiktaş maçları hazırlık içindir. F.Bahçe bu maçları, hatta Sevilla ve Sheffield United karşılaşmalarını, tekrar izleyip nasıl oynadıklarını görmeli, ilerisi için daha dikkatli olmalı.

DÜNKÜ futbol F.Bahçe için tam bir felaketti. Ersun Yanal, şapkasını önüne koyup ‘Ben Fenerbahçe'nın antrenörüyüm' havasına tekrar girmeli. Hakkında çıkan dedikoduların da doğru olmadığın bilmesi lazım. Çünkü koskoca F.Bahçe kulübünün antrenörü bu tür davranışlarda bulunmamalı. Kartal iyi yolda

BEŞİKTAŞ, Feyenoord'u Şampiyonlar Ligi ön elemesinde geçti. Bu da Beşiktaşlı bütün futbolculara güven sağladı. Oynadıkları futbol ve yaptıkları pres gerçekten çok başarılıydı. Herkes Beşiktaş'ın yeni rakibi Arsenal'i favori gösteriyor ama ben siyah-beyazlıların kolay lokma olmadığına inananlardanım. Beşiktaş'taki disiplini gördükten sonra Arsenal'i geçememeleri için hiçbir sebep olmadığını söyleyebilirim. Dünkü galibiyet de Beşiktaş'ı hafife alanlara en iyi cevap olacaktır. Takım halindeki futbollarını beğeniyle izledim.

CHELSEA için de yıldızlar takımı diyebiliriz. Haftaya İngiltere'deki ligler başlıyor. Chelsea'nin de bu zorlu maratona hazır olduğu görüldü. Ama Drogba, bu takımda ne yapar bilemem. Her şey bir yana Mourinho'nun Chelsea'sinin Premier Lig için en ciddi adaylardan biri olduğu ortada.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek