SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Futbol Takımı, İspanyol ekibi Atletico Madrid ile Soma’daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin aileleri yararına yaptığı özel maç sonrası 1 günlük izinin ardından, sezon hazırlıklarına başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde, teknik direktör Cesare Prandelli yönetiminde yapılan ve yaklaşık 1,5 saat süren antrenman, teknik heyet ile futbolcuların Atletico Madrid maçının görüntüleri eşliğinde yaptığı toplantı nedeniyle planlanandan 1 saat geç başladı.

İki grup halinde antrenman yapan sarı-kırmızıı ekipte, Bruma, Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Melo, Semih Kaya, Chedjou, Veysel Sarı, Telles, Olcan Adın ve Hamit Altıntop’tan oluşan 10 kişilik Atletico Madrid maçı kadrosu, takımın diğer bölümünden ayrı olarak kondisyon ile istasyon çalışmaları yapıp, tesislerin yolunu tuttu.

İkinci grupta yer alan futbolcular ise ısınma bölümünün ardından çift kale maç oynayıp, kondisyon çalışmalarıyla idmanı noktaladı. Sarı-kırmızılı ekipte, izinli olan Wesley Sneijder dışında tüm oyuncular çalışmada yer aldı. Yasin Öztekin, ilk antrenmanına çıktı.

Galatasaray’ın, Kayseri Erciyesspor’dan transfer ettiği ve 4 yıllık mukavele imzaladığı Yasin Öztekin, yeni takımıyla ilk antrenmanına çıktı. Antrenmanın tamamında yer alan Yasin’in çift kale maçta verdiği gol pasları ve attığı gol de dikkati çekti. Sarı-kırmızılı ekibin antrenmanında özellikle genç oyuncuların ağırlıklı olduğu ikinci grup çift kale maç oynadı.

Çalışmada oyuncuların hırsı, zaman zaman birbirlerine sert müdahale bulunmalarına neden oldu. Maç sırasında sağ ayak bileğine darbe alan Koray Günter ile kaleci İsmail Çiper ile çarpışması nedeniyle sol dizine darbe alan Yekta Kurtuluş kısa süreli bir sakatlık geçirdi. Her iki oyuncu da yapılan tedavilerinin ardından çalışmaya devam etti.