SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan, UEFA Avrupa Ligi play-off eleme turunda eşleştikleri Fransa’nın Saint-Etienne takımıyla tur şanslarının eşit olduğunu söyledi.

Yolbulan gazetecilere yaptığı açıklamada, Rosenborg’u eleyip tur atlayarak, Karabük gibi küçük bir kente mutluluk yaşatmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Teknik heyet ve futbolcuları kutlayan Yolbulan, “Kardemir Karabükspor, tarihinin kilometre taşlarından birini yaşadık dün gece. Çok iyi mücadele ettik. Turu hak ederek geçtik. Fakat bununla yetinmeyeceğiz. Play-off turunda Fransa’nın Saint-Etienne takımıyla eşleştik. Gelenekleri olan köklü bir kulüp ama Rosenborg da eski bir Avrupa kulübüydü. Onunla baş etmeyi bildik” diye konuştu.

Saint-Etienne ile tur şanslarının eşit olduğunu dile getiren Yolbulan, “Saint-Etienne 178 bin nüfuslu bir kent. Silah ve bisiklet sanayi ile meşhur. Hem şehrin büyüklüğü hem de içinde bulundukları sektörlere baktığınızda benzer özellikler sergiliyoruz. Sahamızda oynayacağımız ilk maçta onları en güzel bir şekilde ağırlayacağız. Ondan sonra da hep beraber Saint-Etienne umutlu ve iddialı bir şekilde gideceğiz” ifadesini kullandı.

Yolbulan, kurada Portekiz’den Rio Ave takımının çıkmasını istediklerini anlatarak, “Ondan önce ‘PSV Eindhoven olmasın da hangisi olursa olsun’ diye düşünüyordum. PSV Eindhoven’ın dışında her takımla başa baş oynayacak durumdayız. Ben tur şanslarını eşit görüyorum” dedi.

Transfer çalışmalarına da değinen Yolbulan, Trabzonspor’dan Aykut Akgün ve Soner Aydoğdu’nun, birkaç gün içerisinde resmi imzayı atacağını kaydetti.

Yolbulan, bunun dışında eski oyuncuları Akpala’nın da pazar günü İstanbul’a geleceğini belirterek, bu oyuncuyla da bir çok konuda anlaştıklarını söyledi.