SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüp başkanı Emin Kar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, transfer çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Samsunspor’un Erzurum’daki kampına denenmek için gelen Hollanda’nın FC Den Bosch takımında forma giyen 22 yaşındaki gurbetçi oyuncu Hasan Kılıç ile resmi sözleşme imzaladıklarını belirten Kar, “Çanakkale Dardanelspor’da forma giyen 25 yaşındaki orta saha oyuncusu Safa Serbest ile de sözleşme imzaladık. Bu oyuncu da Erzurum’daki kampımıza dahil oldu” dedi.

Sivasspor’un hücum oyuncusu Aykut Öztürk’ün transferi için çalışmaların devam ettiğine dikkati çeken Kar, “Aykut Öztürk ile prensip anlaşmasına vardık ancak ekonomik olarak tam onun istediği bir rakam var, bu konuda da anlaştığımız an onu da renklerimize bağlayacağız” diye konuştu.

Kar, “Ayrıca Ganalı stoper Joseph Attamah ile prensip anlaşmasına vardık, onu Türkiye’ye davet ettik. Yarın Samsun’da olacak ve onunla da ekonomik konuda anlaştığımız zaman hemen resmi sözleşme imzalayıp bu oyuncuyu kampa göndereceğiz. Birkaç transfer daha yapıp transferi tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Samsunspor’un ekonomik olarak transfer yapmasında büyük katkı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş’a teşekkür eden Kar, “Sayın Bakanımız ve sayın Köktaş, Samsunspor’un transfer yapmasında, borçlarını ödemesinde her an yanımızdalar. Samsunspor onlara çok şey borçlu, kendilerine minnettarız” dedi.