SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ruiz’e engel olan Beşiktaşlı…

Kerim Frei transferinden kalan borçlar sebebiyle Fulham zorluk çıkarıyor. Ancak Bryan Ruiz bir an önce Kartal olmak için kulübüne baskı yapıyor.

Güncellenme: 08:02, 08/08/2014
Ruiz’e engel olan Beşiktaşlı…

Kadrosunu bir 10 numarayla güçlendirmek isteyen Beşiktaş, Fulham'ın yıldızı Bryan Ruiz'le her konuda anlaşma sağlamıştı. Kosta Rikalı oyuncu yıllık 1.5 milyon Euro'ya ‘evet' derken, Fulham'la da prensip anlaşmasına varılmıştı. Geçen sezon Kerim Frei transferinden kalan borçlar sebebiyle tedirgin olan İngiliz temsilcisi, Ruiz'in bonservisi konusunda sorun çıkardı. Parayı önce peşin olarak isteyen Fulham, taksitli ödeme için teminat talep etti.

KULÜBÜNE REST ÇEKTİ

Bu konuda sıkıntı yaşayan Beşiktaş, İngiliz ekibini ikna etmek için kolları sıvadı. Bryan Ruiz'in de Fulham'a rest çektiği ve bir an önce siyah-beyazlı formayı giymek istediğini belirttiği öğrenildi. Kosta Rikalı futbolcu, Brezilya'daki Dünya Kupası'nda sergilediği oyunla yıldızlaşmıştı.

LANZINI DEFTERİ KAPANDI

Beşiktaş’ta Manuel Lanzini defteri kapandı… Bilic'in ısrarla istediği Arjantinli futbolcu, tercihini Birleşik Arap Emirlikleri'nden yana kullandı. Arjantinde liglerin başlamasına iki gün kala River Plate Başkanı Roberto D'Onofriro, Lanzini'nin Al-Jazira kulübüne satıldığını açıkladı. D'Onofriro “Kalmasını arzu ettik ama Lanzini gitmek istedi” dedi. Al-Jazira'nın Lanzini için 10 milyon dolar ödeyeceği öğrenildi.