SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Rakibi değil, kendimizi düşünüyoruz’

UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Rusya'nın Rostov ile eşleşen Trabzonspor'da kulüp sekreteri Güney, turu mutlaka geçmek zorunda olduklarını belirtti.

Güncellenme: 15:41, 08/08/2014
‘Rakibi değil, kendimizi düşünüyoruz’

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Köksal Güney, bordo-mavili takımın UEFA Avrupa Ligi play-off eleme turunda Rusya Federasyonu’nun Rostov takımıyla eşleşmesine ilişkin, “Rakibi değil, kendimizi düşünüyoruz. Rakip kim olursa olsun tur atlamak zorundayız bunu iyi biliyoruz” dedi.

Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kura çekimi öncesinde muhtemel rakiplerle ilgili bilgi sahibi olduklarını belirterek, “Rakiplerimizi takip ediyorduk ama burada önemli olan kupalarda hiçbir zaman güçlü ya da güçsüz takım gibi bir ayrıma gitmemek. Zira biz geçen sene Juventus ile eşleştiğimizde Lazio bir Bulgar takımına elenmişti. O nedenle biz bu sene hedefi olan bir takım olarak Avrupa ve Türkiye’de mücadele edecek bir takım kurduk” diye konuştu.

Trabzonspor’un oluşturduğu geniş kadronun bu yıl büyük fayda sağlayacağını vurgulayan Güney, şunları kaydetti:

“Rakibi değil, kendimizi düşünüyoruz. Rakip kim olursa olsun tur atlamak zorundayız, bunu iyi biliyoruz. Herkesin buna ihtiyacı var ve biz bu turu atlayacak taraf olacağız. Maçlar oynanmadan kazanılmaz ama iddiasız takımda olmaz. Biz iddialıyız ve kazanmamız için iddialı olmamız lazım. Genelde ilk maçın deplasmanda olmasının avantajlı olacağı söylenir ancak kendine güvenen takım için bunun farkının olmaması lazım. Biz de ilk maçı sahamızda oynayacağımızdan dolayı gol yemeden gollerle sonuca ulaşmak istiyoruz. Böyle alacağımız sonuçla deplasman maçında daha rahat oynayabiliriz.”