SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çiçek, Düz Mahalle’deki basın müzesinde düzenlediği basın toplantısında, basketbol yönetimi olarak istifa etme kararı aldıklarını belirtti.

Alınan kararda Orduspor yönetiminin antrenör Alper Durur ile yola devam etme yönündeki kararının etkili olduğunu ifade eden Çiçek, şöyle konuştu:

“Basketbol şubesinin sorumluluğunun 2010 yılında bana verilmesiyle başlayan süreç bugüne kadar sürdü. Bu süre içerisinde ilk olarak kadın basketbol takımını kurduk. Ardından bu takımı birinci lige çıkardık. Birinci ligdeki ilk yılımızda ise takımın Avrupa’yı garantilemesi sevinci bize nasip oldu. En son yapılan kongrede de yine kulüp başkanı Nedim Türkmen, basketbol şubesi sorumluluğunu bize vermeyi uygun gördü ancak sonrasında yaşanan gelişmeler, ben ve benimle 20 arkadaşımızın toplu istifasını kamuoyuyla paylaşmamıza neden oldu.”

Çiçek, “Bugün itibarıyla çok sevdiğim ve çok değer verdiğim, bundan sonra da sevmeye devam edeceğim Orduspor Kulübünden, basketbol şubesi sorumluluğumdan arkadaşlarımızla ekip olarak istifa ediyoruz. Bunun birçok sebebi var. Bu bize yakışmıyor ancak yaşanan gelişmeler bizim böyle bir karar almamıza neden oldu” ifadelerini kullandı.