SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oğuzhan Özyakup’un açıklamaları şu şekilde:

“Olimpiyat’taki atmosfer hiçbir yerde olamaz. İlk önce evde oynamak iyi oldu bu anlamda. Oradaki atmosfer Olimpiyat’la aynı değil. İnşallah iyi bir sonuç alırız burada ve sonrasında orada, yola devam ederiz”.

“Benim için ayrı bir heyecan olacak. İlk profesyonel maçıma orada bir kupa maçında çıktım. Ama gruplara kalmak için bu tür rakipleri geçmek gerekiyor, elimizden gelenin en iyisini yapacağız”.

“Mesut Özil gibi bir oyuncu var Arsenal’de. Dünya Kupası’ndan gelen 3-4 oyuncu tatildeydi ve yeni katıldılar kampa, bizim uzun bir kamp dönemi geçirmemiz iyi oldu. Feyenoord maçlarında da gördük, daha fit görünüyoruz. Tabii Arsenal’i konuşmak yersiz, çok değerli iyi oyuncuları var bizim kesinlikle bir korkumuz yok”.

“Kurada nasip neyse o olacaktır, Ersan’la odada izliyorduk beklentimiz yoktu kim çıkarsa çıksın dedik. Ersan da aynı yorumu yaptı. Şampiyonlar Ligi’nde tüm takımlar iyi. Zenit Arsenal’den çok para harcadı mesela”.

“Motivasyon konusunda bir sorun olmaz çünkü 10 takım var ve hepsi Şampiyonlar Ligi için çaba harcıyor, elimizden geleni yapacağız”.