SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de kriz büyüdükçe büyüyor!

Topuk Yaylası’nda başlayan gerginlik Danimarka dönüşünde tavan yaptı. Aziz Yıldırım dün önce kulüp personelini, ardından da Ersun Yanal’ı sorguya çekti.

Güncellenme: 08:36, 08/08/2014
Fenerbahçe’de kriz büyüdükçe büyüyor!

Eser ERENLER / AMKSPOR

Fenerbahçe'de sular durulmuyor. Başkan Aziz Yıldırım ile teknik direktör Ersun Yanal arasındaki bağlar kopma noktasına geldi. Topuk Yaylası Tesisleri'nde başlayan, Danimarka kampı dönüşünce tavan yapan kriz dün patladı. Yıldırım kulüp binasında önce kulüp personeliyle, ardından da Ersun Yanal'la bir toplantı gerçekleştirdi.

Yardımcı hocalar, futbolcular ve kulüp personelini toplayarak ciddi uyarılarda bulunan Aziz Yıldırım'ın iki gün önce Ersun Yanal'ı kovmak istediği ancak Genel Sekreter Mahmut Uslu'nun buna engel olduğu iddia ediliyor. Uslu'nun ‘Aman başkan Soma turnuvası var. Yanlış yapmayalım’ diyerek Yıldırım'ı kararından döndürdüğü ileri sürüldü.

Son günlerde basında çıkan olumsuz haberlere Fenerbahçe kulübü resmi sitesinden herhangi bir yalanlama gelmemesine karşılık Ersun Yanal dün twitterdan “Medyada çıkan haberlere inanmayın' açıklaması yaptı. Başkanın, Ersun Yanal'la yaptığı toplantıda da oldukça sinirli olduğu ve Yanal'ın durumunun pamuk ipliğine bağlı olduğu öğrenildi.

SEVİLMİYOR

Salih Uçan'ın Ersun Yanal'ı sevmediği için takımdan ayrıldığı diğer oyuncuların da hocasına saygısının azaldığı iddia edildi. Geçtiğimiz sezon ise Emenike'nin ‘Hocam beni sevmiyor ama ben onun beni sevmediğinden daha çok onu sevmiyorum” dediği de sızan haberler arasında.