SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım merak edilenleri yanıtladı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda basın toplantısı düzenleyerek merak edilen konuları açıkladı.

Güncellenme: 18:00, 08/08/2014
Aziz Yıldırım merak edilenleri yanıtladı

Aziz Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları:

“FENERBAHÇE ŞİRKET MANTIĞIYLA YÖNETİLMEKTEDİR”

“Burası Fenerbahçe Spor Kulübü ve halka arz edilmiş şirketleri var. Kulüpler artık şirkettir ve denetlenmektedir. UEFA ve Federasyon kriterleri vardır. Fenerbahçe şirket mantığı ile yönetilmektedir.”

“UYARI YAPMAK GÖREVİMİZDİR”

“Yeni bir sezon başlıyor ve 2 gündür basın yazıp çiziyor. Fenerbahçe, Rize maçı sonrasında şampiyon olmuştur. 2.5 aylık bir tatil dönemi yaşamışız. Oyuncularımız tatillerini yapmış ve teknik ekipte aynı şekilde tatil yapıp geri dönmüşlerdir. Benim görevim de bu arkadaşlara, personelimize gelecek planlamalarımız anlatırız. Benim görevim de budur. Spor kuşlübünün bütün elemanlarının, AŞ’nin çalışanlarının bütün ödemelerini yapmışızdır. Buna bağlı olarak da sporcularımızın yeni sezona hazırlıklarını yapmak ve hazır olmak görevindedir. Bizim de bu uyarıları yapmak görevimizdir.”

“KİMSENİN ÖZEL HAYATINA KARIŞMAM ANCAK…”

“Benim görevim sezon planlamasını takıma anlatmaktır. Ben yanımda çalışan personelle yüz yüze görüşürüm. Hatalarını bire bir anlatırım. Kimsenin özel hayatına karışmam. Ancak iş kulüp düzenini, işleyişini etkileyecek hale gelirse buna müdahale ederim. Basın yeni teknik direktör getireceğimi yazıyor. Verin o zaman parasını getireyim! Ben nasıl hayatıma dikkat ediyorsam, personelden de bunu istemek hakkım”

“HOCAYA DA YAPMASI GEREKENLERİ ANLATTIM”

“Futbolcularım benim evladım, kardeşim gibi. Onlara yapmaları gerektiğini anlattım. Hocaya da anlattım. Samandıra’daki herkese ne yapmaları gerektiğini anlattım. Fazla izin verilmemesi, çalışmamız gerektiğini anlattım.”

“ÇEKTİĞİMİZ ACILAR DAHA BİTMEDİ”

“Bu çocuklar yürekli çocuklardır 4 yılda 2 kez şampiyon olmuşlardır. Ben kızmaya gitmedim ben ne yapmamız gerektiğini anlatmaya gittim. Onlara çalışmamız gerektiğini anlatmaya gittim. Bizim çektiğimiz acılar daha bitmedi. Şampiyon olup Şampiyonlar Ligi’ne gitmemiz lazım.”

“Sizin şirketleriniz de ne oluyorsa bizim şirketlerimizde de o oluyor. Gerektiğinde uyarmak, kızmak benim görevimdir.”

“HATA YAPANA BAĞIRMAK ZORUNDAYIM”

“Birisi hata yapıyorsa onu uyarmak zorundayım, kızmak, bağırmak zorundayım. Bugün oturmuşuz 1 trilyon basketin altyapı kız takımına giden parayı hesabı ettik, karşılığı yok. Bunlarla uğraşıyoruz. Türk futbolu, 3 Temmuz operasyonu ile birlikte marka değerini kaybetti, kötüye gidiyor. Geçen sezon 75 milyon dolar vergi ödedim, şimdi torba yasa çıktı. Geçen sezon vergi ödeyen kulüpler ne olacak. Ben, sporcuya da hocaya da uyarı yaptım. Ben bir şey yapacaksam da anında yaparım, öyle uzatmam.”

“SİZİN BAYAN ARKADAŞINIZ YOK MU?”

“Efendim bayan arkadaşı varmış yazıyorsunuz… Sizin yok mu bayan arkadaşınız? Erkek gibi soruyorum. Yöneticilerinizin yok mu? Ayıp oluyor, dedikodu oluyor; buna izin vermem. Görevini yapmazsa hesabını sorarım. Ben de Genel Kurul’da hesap veririm”

“Lütfen rica ediyorum, herkesin ailesi var bu tip şeylere girmeyin. Hepimizin aile hayatları var. Lütfen lütfen… Hepinize teşekkür ediyorum.”

 

Yayınlanma Tarihi:16:57,