SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'da yabancı oyuncu transferi gizliden devam ediyor. Bir süredir teknik direktör Prandelli'nin raporu doğrultusunda forvet ve 10 numara pozisyonuna futbolcu arayan Cimbom, Arsenal'in Kosta Rikalı oyuncusu Joel Campbell'a göz dikmişti.

Yönetim önceki gün Londra'ya çıkarma yaptı. Kulüp menajeri Cenk Ergün, beklenin aksine Campbell için değil takımın Alman yıldızı Lukas Podolski için masaya oturdu. Zira Arsenal Teknik Direktörü Wenger, yükselen formu nedeniyle Campbell'ın gidişine izin vermiyor. Ergün ise Fransız teknik adamı, Podolski konusunda ikna etti.

ÜÇ YIL ÖNCE KAPIDAN DÖNMÜŞTÜ

Şimdi sıra forvet, forvet arkası ve sol açıkta oynayan Podolski ile menajerinin ikna edilmesinde. Ergün'ün Alman futbolcuyla 1-2 gün içinde bir araya gelmesi bekleniyor. Galatasaray'ın amacı 29 yaşındaki futbolcuyu bonservisiyle birlikte transfer etmek. Ama futbolcu İngiltere'den ayrılmaya pek sıcak bakmazsa, Sarı-Kırmızılılar, Podolski'yi kiralık olarak transfer etmenin yollarını arayacak. Bu arada Podolski'nin Aslan ile olan ilişkisi yeni değil. Üç sezon önce yıldız futbolcu Köln'de oynarken, dönemin başkan yardımcısı Adnan Öztürk Almanya'da Podolski için masaya oturmuştu. Ancak bonservis ücreti yüksek olunca Cimbom bu transferden vazgeçmek zorunda kalmıştı.