SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vahid hocanın istekleri

7 Ağustos 2014

KİMİLERİNE göre yanlış, kimilerine göre doğruyu yapıyor. Yanlış ya da doğru, bir gerçek varsa, o da istediklerinin olduğudur. Vahid Halilhodzic'in “10 oyuncu daha istiyorum” söylemi gerçekleşiyor.

VAHİD hocanın neden 10 oyuncu istediğine dair çeşitli söylentiler olsa da, elindeki takımla hedefsiz olacağını düşünmesi normal. “Türkiye Ligi'ni tanıyor” söyleminde bulunanlar haksız çıktı. Çünkü kendisine ne kadar rapor verilirse verilsin Deniz'i, Serdar'ı 20 gün öncesinde tanıdığını sanmıyorum.

LİGİ, ülkeyi tanımak demek, çok bir şey değildir. Elindeki malzemeye ilaveler istemesi bazılarının hoşuna gitmemiş olabilir. Ancak çoğunluk başkan ve yönetimin son hamlelerinden memnun.

HERKES Halilhodzic neden bu kadar bağırdı diye merak ediyor? Nedeni basit ama kimse bilmiyor.

HOCA, idmanlarda oyuncuların vücut performanslarından memnun kalmadı. Laktak testinden, nabız değerlerine, yağ oranlarına kadar, oyuncuların maç içinde bir yarım devreyi ancak çıkarabileceğini gördü. Bunu da özel idmanlarda anladı.

KARİYERİNİ bu oyuncularla riske etmek istemedi. Daha hazır oyuncularla yola devam etmek isteğini belirtti. Cardozo, Constant, Belkalem, Medjani gibi oyuncularla takımı tepeden tırnağa yeniledi. Bundan sonra da bir iki katkı daha gelecek.

EĞER başka bir teknik adam olsaydı, susar, işini yapmaya çalışır, devre arasını göremezdi. Bundan sonra Vahid hocanın bahanesi kalmadı.

BAZILARI, “Niye nazlanıyor, takımı çalıştırıyorsa çalıştırsın yoksa nereye gidiyorsa gitsin” havasında. Onun böyle bir derdi yok. Şu an her yerde iş bulabilir. Nazlandığını da sanmıyorum ama net ve açık konuşmaları başkan ve yönetimi az da olsa sıkıntıya sokmuşa benziyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek