SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF ve hakemler Soma’yı unutmadı

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçında görev yapacak hakemlerin ve polislerin alacağı ücretler, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine bağışlanacak.

Güncellenme: 19:00, 07/08/2014
TFF ve hakemler Soma’yı unutmadı

Koşar, yaptığı yazılı açıklamada 25 Ağustos Pazartesi günü Manisa 19 Mayıs Stadı’nda Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa final maçının bir çok yeniliğe sahne olacağını belirtti.

Maç gelirlerinin tamamının Soma’daki maden şehitlerinin ailelerine bağışlanacağını kaydeden Koşar, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Manisa’da ilk kez oynanacak olan Kupa finalinin tüm gelirlerinin Soma’da maden faciasında hayatını kaybeden maden şehitlerinin ailelerine bağışlanacak. Biletler TFF’nin resmi internet sitesinden yarın satışa çıkacak. Protokol, görevli basın mensupları dahil herkes maçı ücretle izleyecek. Hakemler, maçtan ücret almayacak ve müsabakada görev yapacak polisler alacakları ücretleri Soma’ya bağışlayacak. Soma’da hayatını kaybeden maden şehitlerimiz hepimizin yüreğini burktu. İnşallah Allah bize bir daha bu acıları yaşatmaz. Bizler de TFF olarak, burada yaraların sarılması noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Bu nedenle Süper Kupa’da elde edilecek tüm gelirleri, Soma’daki maden şehitlerinin ailelerine bağışlayacağız.”

Koşar, önümüzdeki hafta içerisinde maçı izlemeye gidecek taraftarlar için iki ayrı noktada bilet satışının yapılacağını belirterek şunları kaydetti:

“Tüm gelirlerin Soma’ya aktarılacak olması nedeniyle tüm biletler ücretli olacak. Kale arkaları 75, kapalı ve tarzan tribünleri de 150 lira olacak. Protokol biletleri ise 250 lira olacak. Ayrıca bu mücadeleyle birlikte Türkiye’de ilk kez yapılacak bir uygulamaya imza atacağız. Protokol dahil görevli basın mensupları bile maça ücretle girecek. Maçta görev alacak hakem arkadaşlarımız, mücadeleyi herhangi bir ücret almadan yönetecek. Maçta görev yapacak emniyet mensuplarımız alması gereken ücretleri almayıp Soma’ya bağışlayacak. Bu nedenle her yönüyle Soma için tam bir destek maçı olacak.”

Maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerinin de mücadeleyi özel bir yerde izleyeceğini kaydeden Koşar, “Bir Manisalı olarak tüm Fenerbahçeli ve Galatasaraylı Manisalılardan ricam, bu maçı bir derbiden ziyade bir birleşme, bir kardeşlik maçı olarak görmeleri. Bunu tüm Türkiye’ye göstermemiz lazım” dedi.