SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tebrikler ama dikkat…

7 Ağustos 2014

BEŞİKTAŞ'I elindeki kadronun tam hazır olmamasına rağmen bu turu geçmesinden dolayı kutluyorum. Bu takımın yeni transferlere ihtiyacı olduğu çok ortada. Hatta iyi bir 10 numaraya. Savunma ilk maçta çok disiplinli oynamıştı ancak dün gece için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Defans oyuncuları arasındaki koordinasyonsuzluk, Beşiktaş'ın golü yemesinde çok önemli bir etkendi.

BILIC elindeki oyunculara göre en iyisini sahaya sürdü. Kerim Frei'e ise ayrı bir parantez açmak istiyorum. Çok yetenekli bir oyuncu olduğu çok açık. Ancak ikili mücadelelerde kendisini çok kolay yere atıyor. Beşiktaş taraftarı böyle bir oyuncuyu kabul etmez ve ileride büyük tepki alır. Pozisyonlarda mücadele sonucu yerde kalmış olsa sorun yok ama hakemden basit faul almaya çalışıyor. Bu onun için çok büyük bir eksi, lig maçlarında böyle devam ederse hakemlerle de çok sorun yaşar.

Pektemek'in zekası

GELELİM maçın yıldızına… Demba Ba atmış olduğu gollerle gelecek için de büyük ümit verdi. En önemli artısı nerede olması gerektiğini çok iyi biliyor ve iyi yer alıyor. İlk golü Demba Ba ayağıyla attı ama bana göre Pektemek de ‘beyniyle attı' diyebiliriz. Çünkü topu kapması ve top kaleye girerken dokunmamış olması futbol zekasının ürünüydü. Dokunmuş olsa ofsayt olacaktı.

KARŞILAŞMANIN Alman hakemi Felix Zwayer için çok zor bir maç olmadı. Beşiktaş'ın atmış olduğu ilk goldeki yorumları yardımcı hakemle birlikte doğruydu.

SON olarak Fenerbahçe'nin ve Türk futbolunun unutulmaz golcülerinden Selçuk Yula'nın dün ölüm yıldönümüydü, kendisini de rahmetle anıyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek