SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in yepyeni stadı var!

Türkiye'de ve dünyada tamamlanan, yapımı süren ve projesi hazır olan statlar...

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 42 bin kişilik yeni stadyum tamamlandı.
Konya Büyükşehir Stadyumu 42 bin kişilik...
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni Büyükşehir Stadyumu'nda incelemelerde bulundu.
Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın Cidde'de inşaa ettiği stat görenleri kendine adeta hayran bırakıyor...
Suudi Arabistan'da projesi 2009'da onaylanan ve çatısı mücevhere benzetildiği için "Çölün Mücevheri" adı verilen Kral Abdullah Stadı açıldı.
Tottenham - White Hart Lane İngiliz ekibi Tottenham'ın maçlarını oynadığı White Hart Lane Stadyumu yenilenerek 56,250 kişilik hale gelecek.
Premier League ekiplerinden Chelsea, Battersea Elektrik Santrali'ni satın alıp 60 bin kişilik stada dönüştürmeyi planlıyor...
Liverpool'un maçlarını oynaması için tasarlanan ancak KOP tribünü nedeniyle tepki toplayan "Stanley Park" projesinden bir kare...
Premier League ekibi Everton'ın, Liverpool şehri sınırları dışarısında taşınmak için düşündüğü stadyum tasarımı hayata geçmedi.
Roma'nın yeni futbol mabedinin kapasitesinin 52 bin 500 olacağını ancak 60 bine kadar genişletilebileceği belirtiliyor.
Dünyaca ünlü eski futbolcu David Beckham'ın Miami'de yapacağı stadın ilk görüntüleri... Miami Limanı'nda olması planlanan stadın kapasitesi ise 25.000 kişi olarak düşünülüyor.
Yeni Bernabeu Stadı 2017'de hizmete girecek. Proje kapsamında üstü 15 dakikalık sürede kapanıp açılabilecek, yüksek teknoloji ile donatılacak.
Türkiye'de yapımı süren ve projesi hazır olan statlar "Samsun 19 Mayıs" olarak isimlendirilen yeni stadın inşaatının yüzde 30'u tamamlandı.
Stat 33 bin 19 kişilik kaspasiteli. VIP tribünü 347 kişilik. 54 adet loca, 144 adet engelli oturma koltuğu bulunuyor.
TOKİ tarafından ihalesi yapılan ve değerlendirme aşamasında olan Karşıyaka Stadı projesi...
Toplam 27 bin 750 bin metrekarelik arsa alanına sahip stat 12 bin 408 metrekare üzerine inşa edilecek.
Göztepe'nin yeni staydum projesi...
Besiktaş geleceği için tarihi bir anıt olarak kabul edilen eski zemin üzerine inşa edilen stadyum 40.000 seyirci kapasiteye ve 147 lüks locaya sahip olacak.
Adana Stadyumu 102 dönüm arazı üzerinde kuruluyor. 33 bin seyirci kapasiteli.
Antalya'€™da yapımı devam eden 33 bin kişilik Antalya Stadyumu, üstüne döeşenecek güneş panelleriyle kendi elektriğini kendisi üretecek.
Gaziantep Arena 103 dönüm arazi üzerine yapılıyor. 33 bin seyirci kapasiteli.
Timsah Arena Bursa Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan protokolle yapılıyor. 45 bin seyirci kapasiteli. Stadyumun inşaatı büyük oranda tamamlandı.
Malatya Kayısı Stadyumu Stadyumun temeli 19 Mayıs 2012’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atıldı. 62 spor tesisi ile birlikte temeli atılan stadyum 65 dönüm arazi üzerine yapılıyor.
Sivas'ın yeni stadyumu 160 dönüm arazi üzerine kurulan stadyumun ihalesi TOKİ tarafından 18 Haziran 2012’de yapıldı. Kendi enerjisini ve suyunu üretecek stadyum Türkiye’nin ilk ekolojik akıllı stadyumu olacak.
Trabzon Akyazı Stadyumu Akyazı’da 795 dönüm deniz dolgusu yapılarak 458 dönüm arazi üzerine inşa ediliyor. 40 bin seyirci kapasiteli.
Eskişehir Arena 166 dönüm arazi üzerine inşa ediliyor.17 Kasım 2011’de ihalesi yapıldı. 33 bin seyirci kapasiteli.