SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’den yapılan açıklamaya göre, seminerin üçüncü gününde FIFA Fitness Testi’nden geçen üst klasman yardımcı hakemler, tekrarlı ve şiddetli koşu yaptı.

Bu esnada UEFA Hakem Komitesi Üyesi Jaap Uilenberg ve TFF Hakem İşleri Müdürü Burçin Keskin, üst klasman hakemler ve ilave yardımcı hakemlere, daha önce girdikleri video testlerin geri bildirimini yaptı.

Daha sonra UEFA Fitness Eğitimcisi Prof. Dr. Werner Helsen tarafından üst klasman hakemlere antrenman ve testlerindeki yeni trendlerle antrenmanların kalitesi hakkında bilgi verildi.

Öğleden sonraki oturumda da hakemlere çalışma gruplarında işledikleri konularla ilgili geri bildirim yapıldı. Üst klasman hakemlerle ilave yardımcı hakemler, Brezilya’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası’ndaki pozisyonlarla ilgili değerlendirme yaptı.

Üst klasman yardımcı hakemlere UEFA Yardımcı Hakem Eğitimcisi Giovanni Stevanato, video testler hakkında geri bildirim yaptı, müsabaka esnasında yaşanan pozisyonlarda yer alma ve konsantrasyon konularında çeşitli bilgiler verdi.

Basına kapalı seminer, iki gün daha devam edecek.