SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın transfer gündeminde yer alan Faslı oyuncu Younes Belhanda’nın Türkiye temsilcisi Ayhan Yeşilbaş, genç orta saha oyuncusunun siyah beyazlıların bir numaralı transfer hedefi olduğunu söyledi.

İNGİLİZLERİN TEKLİFLERİ YETERSİZ, D. KIEV FİYAT YÜKSELTMEYİ İSTİYOR

Radyospor’a konuşan Yeşilbaş, “Belhanda’yla ilgili görüşmeler devam ediyor. Kulübü onu yüksek bedele satmak istiyor. 14 milyon euroya Montpellier’den transfer etmişlerdi.  Bu nedenle yüksek bir fiyata Belhanda’yı satmak istiyorlar. Bu nedenle Southampton ve Crystal Palace gibi takımlardan teklif aldıklarını söylüyorlar.  Bir teklif olduğunu biliyorum; ama iddia edildiği gibi yüksek rakamları içeren teklifler değil bunlar. Beşiktaş’ın fiyatı yükseltmesi için bu abartalı rakamlardan bahsediyorlar. Bu iki İngiliz kulübü de 4 milyon euro teklif etti. Dinamo Kiev 8 milyon euro istiyor. Biz Beşiktaş adına bu fiyatı ne kadar aşağıya çekebilirsek o kadar iyi. Bu bir futbol politikası” dedi.

BELHANDA BEŞİKTAŞ’I İSTİYOR. BILIC DE ONU BİRİNCİ SIRAYA KOYDU 

Ayhan Yeşilbaş, “Belhanda ile sürekli görüşüyoruz. Dün de görüştük. Türkiye’ye gelmeyi çok istiyor. Elbette maddi koşulları da gözetiyor; ama önceliği Beşiktaş. Gelmek istiyor; sürekli bizi arıyor, bilgi istiyor. Ronaldinho, kalitesi tartışılmaz. Brayn Ruiz’de çok önemli bir oyuncu; ama Belhanda birinci sırada. Beşiktaş, öncelikli olarak Belhanda’yı istiyor. Bilic de ilk sıraya Belhanda’yı koydu. Onu istiyor” diye konuştu.

SOW’DAN BELHANDA’YA: “MUTLAKA GELMELİSİN. BEN FUTBOLU TÜRKİYE’DE BIRAKMAK İSTİYORUM”

Ayhan Yeşilbaş, Belhanda transferinin 1 haftalık süreçte netleşeceğini belirterek, “Bir haftada netlik kazanacağını düşünüyorum. Belhanda gelmeyi çok arzuluyor. Mousa Sow onun arkadaşı. Sow’un verdiği referanslar çok önemliydi. Sow, Belhanda’ya, ‘Ben, her şartta Türkiye’de kalmayı tercih ederim. Fenerbahçe’de oynamasam, bile Konyaspor teklifte bulunsa dahi Türkiye’de kalmayı tercin ederim. Türkiye çok iyi bir yer; burada çok mutluyum. Türkiye’ye geldikten sonra artık gelecek hiçbir teklif beni ilgilendirmiyor. Futbol hayatımı Türkiye’de bitirmek isterim’ dedi.  Belhanda’da Sow’dan aldığı bilgilerden dolayı mutlu ve Beşiktaş’a gelmeye çok sıcak bakıyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:02,