SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Balıkesirspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, “Kaleci ihtiyacını da duruma göre değerlendireceğiz. Eğer kalecilerimiz hazırlık maçlarında iyi performans sergilerlerse onlarla devam edeceğiz” dedi.

Ertekin, yaptığı açıklamada, Balıkesir’de bir hafta antrenman yaptıktan sonra ikinci etap için Bolu’ya geldiklerini belirterek, burada Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Adanaspor ve Boluspor’la hazırlık maçı yapacaklarını söyledi.

Hazırlık maçlarının takımı görme açısından çok önemli olduğunu ifade eden Ertekin, “Futbolcularımız istekli ve iyi çalışıyoruz. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalardan memnunuz, inşallah böyle devam eder. Hazırlık maçlarının ardından transfer konusunda yapmamız gereken bir şey var mı yok mu göreceğiz” diye konuştu.

Ertekin, kampa 24 futbolcuyla devam ettiklerini vurgulayarak, “Kampın ilk etabında yoğun çalışmalar yaptığımız için teknik olarak pek fazla yorum yapmak yersiz. Bu kampın ve hazırlık maçlarının ardından daha iyi yorum yapabiliriz” ifadesini kullandı.

Transfer döneminin henüz kapanmadığına işaret eden Ertekin, şunları kaydetti:

“Kampımıza bugün Portekizli libero mevkisinde mücadele eden bir futbolcu daha katılacak. Bunun yanında bir de kaleci problemimiz çıkabilir diye düşünüyoruz. Kaleci ihtiyacını da duruma göre değerlendireceğiz. Eğer kalecilerimiz hazırlık maçlarında iyi performans sergilerlerse onlarla devam edeceğiz.”

Ertekin, Spor Toto Süper Lig’de yeni bir takım olduklarını belirterek, transferlerini de bu konuyu dikkate alarak yaptıklarını söyledi.