SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal’ı ‘Yıldırım’ çarptı!

Başkanın, teknik ekibi dışarı çıkararak 2 hazırlık maçı kaybeden futbolcularını sert bir şekilde uyarması Ersun Yanal’ın moralini bir hayli bozdu.

Güncellenme: 12:19, 07/08/2014
Ersun Yanal’ı ‘Yıldırım’ çarptı!

AMKSPOR

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım'ın Samandıra baskını ortalığı karıştırdı. Sheffield United ve Sevilla yenilgilerinin ardından duruma el koyan Başkan, pazartesi akşamı tesislere giderek futbolcuların izinlerini iptal etmişti. Burada takımla yaptığı görüşmede sert uyarılarda bulunan Yıldırım'ın, Ersun Yanal ile yardımcılarını ise toplantıya almaması her şeye tuz biber ekti.

KARİZMASI ÇİZİLDİ

Kulübe yakın kaynaklar, Yanal'ın bu duruma oldukça bozulduğunu ve otoritesinin çiğnendiğini konuşuyor. Genç teknik adamın da, “Daha sezon başındayız. İki tane hazırlık maçı kaybettik. Henüz hiçbir resmi maça çıkmadan başkanın bu tavrı göstermesine bir anlam veremiyorum” düşüncesini taşıdığı belirtiliyor.

KOLTUĞU SALLANIYOR

Sarı-lacivertli çalıştırıcının önünde şimdi iki seçenek bulunuyor. Birincisi; bu durumu sineye çekip hiçbir şey olmamış gibi davranmak. İkincisi; istifa etmek. Ancak bu ihtimal düşük de olsa, Yıldırım'ın tavrı, bu sezon en ufak bir başarısızlığa bile tahammül göstermeyeceğini ve Yanal'ın koltuğunun hep sallantıda olacağını ortaya koyuyor.

PERSONEL İÇTİMAYA

Öfkeli günler geçiren başkan Aziz Yıldırım hız kesmiyor. Sezon öncesi futbolcularının sert bir şekilde dikkatini çeken Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bütün kulüp çalışanlarını da olağanüstü toplantıya çağırdı. Sarı-lacivertlilerin tüm departmanları bugün 13.30'da kulüp binasında toplanacak. Başkan, personele ekonomik durum ile ilgili bilgi verecek ve beklentilerini anlatacak.

LUCESCU SESLERİ

İstifası cebinde dolaşan teknik direktö ERsun Yanal’ın ayrılması durumunda yerine gelecek isim olarak Mircea Lucescu gösteriliyor. Kulübe yakın kaynaklar Yanal’ın Süper Kupa’yı kaybetmesi durumunda gönderileceğini konuşuyor. Başkan Aziz Yıldırım’ın daha önce Galatasaray ve Beşiktaş’ı şampiyon yapan, Donetks’in Rumen hocasını takımın başına getireceği iddia edildi. Lucescu’nun görevi kabul etmemesi durumunda eski çalıştırıcı Aykut Kocaman’ın da yeniden görev alması gündemde.

Yayınlanma Tarihi:09:10,