SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego onun kurbanı oldu!

İlk günden bu yana çalışma temposu ile beğeni toplayan Diego’nun hırsı başına iş açtı. Çalışmalarda hep en önde olmak isteyen sambacı kendisini zorlayınca sakatlandı.

Güncellenme: 08:10, 07/08/2014
Diego onun kurbanı oldu!

Fenerbahçe'nin bu sezonki flaş transferi Diego Ribas'ın önceki günkü çalışmada sakatlanması korku yarattı. Yapılan kontrollerde adalesinde gerilme ve kanama tespit edilen Brezilyalı oyuncunun çalışmalardaki aşırı hırsının bu sakatlığı doğurduğu belirtildi.

Milliyet’in haberine göre; Yaklaşık 10 gün sahalardan uzak kalacak olan Diego, uzun yaz tatilini bireysel idmanlarla geçirmiş, hazır bir şekilde kampa dahil olmuştu. İlk günden bu yana profesyonelliği ve çalışma temposu ile teknik heyetin takdirini toplayan yıldız futbolcunun bu aşırı istekli hali başına iş açtı. Gerek salon, gerekse de taktik çalışmalarda hep en önde olmak isteyen Diego kendisini biraz fazla zorlayınca adalesinden sakatlandı.

PLANLAR BOZULDU

Tecrübeli futbolcu tam da Ersun Yanal'ın taktik antrenmanlara ağırlık verdiği bir dönemde çalışmalarda yer alamayacak. Hazırlık maçlarında alınan kötü sonuçlar sonrası tekrar eski sisteme dönme kararı alan Yanal, antrenmanlarda bunun provasını yapıyordu. Doğal olarak Diego bu çalışmalarda ve taktik antrenmanlarda kilit rolü oynayacaktı. Ancak şimdi takım Diego'suz devam edecek.

Brezilyalı futbolcu, Soma için gerçekleşterilecek üçlü turnuvanın yanısıra 16 Ağustos'taki Olympiakos maçında da forma giyemeyecek. Diego'nun Roma ile 19 Ağustos'ta oynanacak maça kadar hazır hale gelmesi bekleniyor. Zaten bu maç Süper Kupa öncesi son hazırlık maçı olacak.

Bu arada doktorlar adalesinde zorlanma hissettiği anda idmanı yarıda bırakan Diego'nun biraz daha devam etmesi halinde daha ciddi bir problemle karşı karşıya kalabileceğini belirttiler.