SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Baba şefkati

7 Ağustos 2014

YILLARCA Almeida ile yatıp Almeida ile kalktık. Kritik maçlarda ortaya çıkıp gol atmasını bekledik. Ancak Demba Ba'nın gelişi ile anladık ki Almeida koca bir balondan ibaretmiş. Şimdi Almedia burada yok diye arkasından yazıyoruz sanılmasın; burada olduğu zamanlarda yüzüne de yazıyorduk! Keşke olsa yüzüne karşı yazabilsek yine.

ŞİMDİ boşverelim Almeida'yı da gelelim Baba'nın takımına…

SEZONA başlarken sadece Demba Ba ve Cenk Tosun ile forvete takviye yapan ancak diğerlerini yavaştan alan Beşiktaş'ı favori göstermemişti Feyenoord karşısında otoriteler. Yine aynı otoriteler, ilk maçın ardından ise “büyük Beşiktaş” demişler ve kendilerini küçültmüşlerdi.

AMA gelin görün ki Slaven Bilic'in Beşiktaş'ı favori olduğunu biliyordu. Bunun nedeni de inanmışlıktı. Sadece Bilic dönemi değil; son 4 sezonda yapılan transferlerle “oturmuş takım” kimliğine kavuşmuştu artık Beşiktaş.

YILLAR içinde gelen Veli, Ersan, Oğuzhan, Necip, Frei gibi oyuncular artık bir takım oyuncusu olduklarını gösterdiler. Son olarak bu takıma katılan Demba Ba ise oturmuş takıma ilaç oldu. Bundan sonra gelecek rakibe, bundan sonra gelecek oyuncularla mücadele edileceği düşünülürse, kimse Beşiktaş'ı çantada keklik görmesin. Çünkü rakibin açacağı çantadan keklik değil, Demba Ba'nın “baba şefkati” çıkabilir.

BU yazdıklarımızdan da “bundan sonra kim çıkarsa çıksın” algısı ortaya çıkmasın. Sadece kadrosuna birer Türk gurbetçi oyuncu bulunduran takımlar çıkmasın, yeter. Gerisini “baba şefkati” ile sahadaki 11 kişi halleder.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek