SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Salt çoğunluk sağlanamadığı için kongresi 13 Ağustosa ertelen Spor Toto 2. Lig takımlarından Aydınspor 1923’te ekonomik sıkıntının had safhaya ulaştığı bildirildi.

Genel kongre öncesinde kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntıya ilişkin açıklamalarda bulunan Aydınspor 1923 Basın Sözcüsü Yüksel Macaroğlu, Ocak ayına kadar en az 2 milyon TL’ye ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

Futbolculara toplam 700 bin lira ödeme yapmaları gerektiğini belirten Macaroğlu, “Futbolculara 5 ila 20 Ağustos tarihlerinde ödeme yapılıyor. Ekonomik sıkıntılarımız hat safhada. Ödeme Futbolcularımız paraları konusunda çok tedirgin. Şimdilik. alacaklarını 13-15 Ağustos tarihlerinde ödeyebileceğimizi söyledik. Bu para elbet ödenir, bu parayı ödesek de Eylül ve Kasım aylarında yine ödemeler olacak. Ocak ayına kadar 2 milyon TL para lazım” dedi.

Futbolcularla ellerinden geldiği kadar yakından ilgilendiklerini anlatan Macaroğlu, Kongre süreci öncesinde destek beklediklerini kaydetti.

Tek sıkıntılarının maddi kaynak olduğunu, kaynak arayışlarının devam ettiğini belirten Macaroğlu, kongre öncesinde destek verilmezse yönetim olarak aday olmayacaklarını söyledi.

Öte yandan takım kaptanı Murat Uluç’un alacağının gecikmesi nedeniyle Hatayspor ile anlaştığı futbolculardan Bayram Çetin ve Umut Kaya’nın da takımdan ayrılacağı ileri sürüldü.

Yayınlanma Tarihi:13:17,