SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere futbolu tarihinin en büyük cezalarından bir tanesi ile sarsıldı. Manchester'da Moston Valley forması giyen 15 yaşındaki futbolcu Jake Schofield, Failsworth West Junior maçında hakeme dolaylı yoldan tükürdüğü gerekçesiyle 7 yıl men cezasına çarptırıldı.

Futbolcunun önce eline tükürdüğü, ardından elini hakemin üzerine sürdüğü iddia edildi. Olayı inkar eden ve hakemin kendisini yanlış anladığını ifade eden Schofield, “Maçın ardından ben yürürken sahaya tükürdüm. Bunun da saygısızca bir davranış olduğunu kabul ediyorum. Bunun üzerine hakem kendisine tükürdüğüm gerekçesiyle elimi sıkmayı reddetti. Ben de kendisine karşı böyle bir şey yapmadığımı söyledim. Arkasını dönüp gidiyordu ki sadece omzuna hafifçe dokundum” dedi.

8 Ağustos 2021 tarihine kadar sahalardan uzak kalacak olan oyuncu, toplamda 2562 günlük bir ceza çekecek. Öte yandan oyuncu karara itiraz edeceğini açıklarken, savunmasında iki sene önceki Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşmasında yaşananları da hatırlatacağını söyledi. Jake Schofield, “Fenerbahçeli Raul Meireles'e verilen ceza ile karşılaştırırsanız, bana verilen cezanın ne kadar fazla olduğu ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.