SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) takımlarından Adana ASKİ Spor Kulübü’nün olağan kongresinde yönetim kurulu belirlendi.

Genel kurulda, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü onursal başkanlığa seçilirken, ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar da kulüp başkanı oldu.

Pekar, yaptığı açıklamada, Osmaniyespor’un da TKBL’ye yükselmesinin ardından bölgenin basketbol için önemli merkez haline geldiğine dikkat çekti.

Adana ASKİ Spor’un Ceyhan’da 13 yıldır devam eden basketbol ekolü ve istikrarlı yapılanmasını kente yayacağını aktaran Pekar, tük kentin takıma sahip çıkmasını istedi.

Adana ASKİ Spor Yönetim Kurulu, Asbaşkan ve Başkan Vekili Sedat Sözlü, Genel Menajer ve Dernek Sorumlusu Fatih Yücel, Mali Koordinatör ve Finansal Yapılanma Sorumlusu İlbars Alpman, İdare Amiri Murat Cevheribucak, Basketbol Şube Sorumlusu Ercan Afşar, Kamu Kurumları Sorumlusu Hüseyin Tumlukolcu, Yatırım ve Projeler Sorumlusu Fikret Doğan, Sosyal ve Kültürel Projeler Sorumlusu Mustafa Haki Buhari, Reklam Pazarlama ve Kaynak Oluşturma Sorumlusu Yasin Dikilitaş’tan oluştu.