SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüpler Birliği Vakfı, bugün seçimli toplantı yapıyor. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nu başta üç büyük kulüp istemeyince, Başakşehirspor Başkanı Göksel Gümüşdağ üzerinde anlaşmaya varıldı.

Spor Toto Süper Lig takımlarının temsil edildiği Kulüpler Birliği Vakfı, Ankara'da yeni başkanını seçmek için bugün toplanıyor. İlhan Cavcav'ın koltuğu bırakacağını açıklamasından sonra aday arayışı başlarken, iki isim ön plana çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere birçok kişi ve kurumla sert tartışmalara giren İbrahim Hacıosmanoğlu, bu üslubu nedeniyle destek kaybetti. Böylece ibre de Göksel Gümüşdağ'a döndü.

MALİ KONGREDE KOPTU

Şike sürecinin başladığı 3 Temmuz 2011'den bugüne kadar tavrında yumuşama olmayan Hacıosmanoğlu, Anadolu takımlarından da desteğini kaybetti. Son TFF Mali Genel Kurulu'nda Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan ile polemiğe girmesi, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ile de çıkışta restleşmesi, Anadolu'nun üç büyük kulüp ile ortak tavır ortaya koymasına neden oldu.

CAVCAV DA SICAK BAKIYOR

Ilımlı yaklaşımı ile dikkat çeken Başakşehirspor Başkanı Göksel Gümüşdağ da bu süreçte ismi gündeme geldi. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav da Gümüşdağ ismine sıcak bakınca, önemli bir destek daha kazanılmış oldu. Gümüşdağ'ın bugün saat 14.00'da Vakfın Ankara'daki merkezinde yapılacak seçime tek başına girmesi bekleniyor.

ORMAN SEÇİME GİRMİYOR

Kulüpler Birliği için bir süre Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın da ismi ön plana çıkmıştı. Ancak Orman’ın seçime girmemesi bekleniyor. Beşiktaş Başkanı, Kulüpler Birliği başkanlığına sıcak bakmıyor. Bugün toplantı öncesi bir eğilim yoklaması yapılacak. Kulüplerin eğilimine göre İbrahim Hacıosmanoğlu’nun seçimeme girmeme ihtimali de ortaya çıkabilir. Hacıosmanoğlu seçime girmezse Gümüşdağ, tek aday olarak vakfın yeni başkanı seçilebilir.