SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Kazanan emek, kardeşlik ve dayanışma’

Atletico Madrid'de oynayan milli futbolcu Arda Turan sosyal medya hesaplarından bir fotoğraf paylaştı ve sporseverleri maça davet etti.

Güncellenme: 16:00, 06/08/2014
‘Kazanan emek, kardeşlik ve dayanışma’

Bu akşam geliri Soma’daki maden faciasında yakınlarını kaybedenlerin ailelerine bağışlanacak maçta Galatasaray’la karşılaşacak olan Atletico Madrid’in milli oyuncusu Arda Turan, Instagram ve Twitter hesaplarından bir fotoğraf paylaştı ve sporseverleri maça davet etti.

Resimde Arda Turan’ın bir tarafı Galatasaray’ın, diğer tarafı da Atletico’nun 10 numaralı forması birleştirilmiş. İki kulübün armalarının da bulunduğu resmin sol tarafında Soma’da yakınlarını kaybedenler için bir siyah kurdele var.

Arda Turan, Instagram hesabında resmin yanına şu notu düştü.

Bugün, alınterimizi hangi formanın altında akıttığımız önemli değil. AIınlarının teriyle hayatlarını kazanmaya çalışırken hayatlarını kaybeden Somalı işçilerin ailelerininin yanında olmak, ülkemizin bu ortak acısına evrensel bir dayanışma ruhuyla hep birlikte el verebilmek için, #AtleticoMadrid’lisiyle #Galatasaray’lısıyla, taraftarıyla oyuncusuyla, teknik ekibiyle yöneticisiyle, güzel İzmir’in güzel insanlarıyla, Somalı kardeşlerimiz için tek yürek mücadele edeceğiz. Acının dili, dini, ırkı ve rengi olmadığı gibi; dayanışmanın da dili, dini, ırkı ve rengi ayırt edilemez. Bugün skorboardta da kazanan emek, kardeşlik ve dayanışma olacak. #SOMA