SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor, futbolcuları Engin Bekdemir’in sözleşmesini tek taraflı feshetmesine ilişkin, haklı oldukları davada hukuki mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini bildirdi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, futbolcuları Bekdemir’in geçen hafta sözleşmesini haklı bir heden olmaksızın feshettiği ileri sürüldü.

Kulüp ve oyuncu arasındaki anlaşmazlıklara TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun baktığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Borcunu zamanında ve sözleşmeye uygun olarak ödeyen kulüplerin mağdur olduğu bir sistemi yaratmaktan çekinmeyen o dönemin yönetimi, bugün yaşanmakta olan bu ve benzeri krizlerin de en büyük sorumlusudur. Ne yazık ki mahkemeler, spor gibi kendine has uzmanlık alanına sahip bir konuda birbirinden tamamen farklı kararlar vermekte, sporun ihtiyaçlarına cevap verememekte ve 3-4 yıl süren yargılama süreçleri ile mağdur olan tarafların mağduriyetlerini daha da arttırmaktadır.”

Hukuki mücadelenin sonuna kadar sürdürüleceği vurgulanan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Futbolcusuna hiçbir borcu bulunmayan, bir futbolcu fabrikası gibi her yıl futbolcu yetiştirerek birçok takıma da bunları transfer eden kulübümüzün bu hukuksal boşluk ve gevşeklikler nedeniyle mağdur olmasını ve bu duruma seyirci kalınmasını spor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Ne kadar sürerse sürsün ve devlet mahkemelerinde sporun kendine has yapısını ve ihtiyaçlarını anlatmak ne kadar zor olursa olsun, haklı olduğumuz davada hukuki mücadelemiz sonuna kadar sürecektir.

Yakın bir zamanda bizim yaşamış olduğumuz haksızlık ve mağduriyete benzer haksızlık ve mağduriyetler başka kulüplerin de başına gelmeye başladığında, futbolun Türkiye’deki kanuni tek otoritesi olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu sağlıksız yapıya ciddi şekilde müdahale etmesi gerektiği daha net anlaşılacaktır.”

Yayınlanma Tarihi:12:19,