SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cardozo karşılamasında olay pankart

Cardozo'yu karşılaşamak için havalimanına akın eden Trabzonsporlu taraftarlar, Fenerbahçe'ye gönderme yapmayı da unutmadı.

Trabzonspor'un Portekiz'in Benfica Kulübü'nden 5 milyon avro bonservis bedeli karşılığında anlaşmaya vardığı Oscar Cardozo, Trabzon'a geldi.
Trabzon Havalimanında toplanan çok sayıda taraftar, yoğun sevgi gösterileriyle futbolcuyu karşıladı. "Büyük baston" lakabı nedeniyle baston verilen ve bordo-mavi atkı takılan oyuncuyu taraftar grubu temsilcileri, VIP çıkışında omuzlarına aldı.
Elindeki baston ile taraftarların omuzlarına çıkan Cardozo'yu gören diğer taraftarlar, meşalelerle VIP alanına girip futbolcuya yönelince kısa süreli izdiham yaşandı. Bunun üzerine taraftarların omuzlarına çıkan başkan Hacıosmanoğlu, onları sakinleştirmeye çalıştı.
Taraftarlar sakinleşmeyince Cardozo ve Hacıosmanoğlu, izdiham karşısında VIP salonuna geri dönmek zorunda kaldılar. Burada yaklaşık 15 dakika bekleyen Cardozo ve Hacıosmanoğlu, taraftarların arasından zorlukla kulüp aracına bindirilerek havalimanından ayrıldılar.
Havalimanında bordo-mavili taraftarların "Fenerbahçe KAP'a bildirdi, Trabzon formayı giydirdi" yazılı pankart açmaları dikkati çekti.