SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz sezon Süper Lig tarihinin belki de en rahat şampiyonluğunu kazanan F.Bahçe, takım olarak kusursuza yakın bir performans sergilemişti.

Başarının mimarı Ersun Yanal, tüm futbolculardan maksimum verimi sağlamayı başarmıştı. Ancak bir futbolcu vardı ki müthiş formuyla bir adım öne çıkmıştı.

Sarı-Lacivertli ekipte geçen yılın tartışmasız yıldızı Caner Erkin, yeni sezon öncesi sözleşmesini 2 yıl uzatarak Sarı-Lacivertli camiayı sevindirdi. Habertürk’te yer alan habere göre, yıldız futbolcunun 2 yıllık kontrat imzalamasının ardındaki nedenler de ortaya çıktı.

Almanya, İtalya ve İspanya'dan çeşitli teklifler alan ancak F.Bahçe'de kazandığının üzerinde paralar verilmesine rağmen Kanarya'da kalmayı tercih eden başarılı sol bek, şu unsurları göz önünde bulunduruyor:

1- Ay-Yıldızlı forma altında EURO 2016 finalleri ve eleme sürecinde istikrarlı bir şekilde forma giyerek millilik sayısını artırmak. Bu şekilde İngiltere Premier Lig'de oynamak için çalışma izni konusunda da önü açılmış olacak.

2- F.Bahçe'de düzenli forma bulduğu ilk yılını şampiyon tamamlayan Caner'in bir diğer hedefi 4. yıldızı takmak ve kulüp tarihine geçen takımın bir parçası olmak. Aynı zamanda Sarı-Lacivertli ekipte üst üste 3 yıl şampiyon olan ilk kadronun da önemli bir oyuncusu olarak anılmak.

3- F.Bahçe'de daha da olgunlaşarak 28 yaşında ve yüksek bir bedelle Avrupa'ya transfer olmak. 5-6 yıllık bir sözleşme yaparak kariyerini Avrupa'da tamamlamak.

 

 

Yayınlanma Tarihi:10:51,