SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vincente del Bosque, Xavi Hernandez’in milli takımı bırakmasıyla ilgili, “Xavi, soyunma odasındaki en büyük destekçilerimizden biriydi” değerlendirmesini yaptı.

İspanyol futbolunun son dönemde yetiştirdiği en iyi isimlerden biri olarak gösterilen Xavi Hernandez’in milli takım kariyerine son vermesinin ardından “sefutbol.com” adlı internet sitesine bir demeç veren Vincente del Bosque, futbolcudan övgüyle bahsetti.

Xavi’nin önemli bir oyuncu olduğunu ifade eden Vincente del Bosque, değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

“Xavi, oyun stilimizde anahtar bir isim oldu ve bize çok büyük başarılar verdi. Bu 6 yıl içinde soyunma odasındaki en büyük destekçilerimizden biriydi. Xavi’yi saha içinde ve dışında arayacağız. Bu mükemmel futbolcu karşısında saygılarımı sunmak isterim. Benzeri olmayan bir futbolcuyu kaybettik ve onun gibisini bulmak çok zor.”

İspanya Milli Takımı futbolcuları da sosyal medyadan futbolcuya destek verdi. Fernando Torres, “Seninle birlikte oynamak ve kazanmak bir onurdu”, Pepe Reina “Liderliğin, takım arkadaşlığın, kaliten, gülüşün, sarılışın ve her şeyden önce dostluğun için teşekkürler. Tüm bu zamanlar bir onurdu”, Pedro Rodriguez ise “Her zaman en iyilerden biri olacaksın. Birlikte zevkini çıkardığımız tüm zamanlar için teşekkürler Xavi” mesajlarını paylaştılar.

Yayınlanma Tarihi:16:26,