SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Şampiyon olmalarını çok isterim”

Atletico Madrid'in yıldızı Arda Turan, Galatasaray ile oynayacakları Soma'ya yardım maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Güncellenme: 00:18, 06/08/2014
“Şampiyon olmalarını çok isterim”

Geliri Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden ailelere bağışlanacak özel maçta yarın Galatasaray’la karşılaşacak Atletico Madrid’in oyuncusu Arda Turan, “Dünyanın en iyi takımı olma yolunda ileriyoruz” dedi.

Arda Turan, İzmir’deki bir otelde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, havalimanında “kaptan Arda Turan” şeklinde karşılanmasıyla ilgili Galatasaray’da yetiştiğini ve büyüdüğünü belirterek, “Böyle şeyler duymak onur verici. Bizi karşılayan taraftarlara teşekkür ediyorum. Biz her maçı kazanmak için oynuyoruz. Duygusal olarak zorlansam da hazırlık maçı da olsa kolay değil. En ciddi şekilde oynayacağız. Ayın 19’unda önemli bir finale çıkacağız. O nedenle kazanmayı alışkanlık hale getirmemiz lazım” dedi.

Atletico Madrid olarak farklı bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Arda Turan, şöyle konuştu:

“Dünyanın en iyi takımı olma yolunda ilerliyoruz. Bu sistemin bir parçası olduğum bireysel olarak da çalışmam gerekiyor. Türk futbolculara bir an önce Avrupa’ya gitmelerini tavsiye ediyorum. Sporda ve futbolda temsil edilmemiz gerekiyor. O nedenle genç oyuncuların bir an önce yurt dışına çıkmaları gerekiyor.”

Arda Turan, kötü olaylarla ilgili konuşmanın çok zor olduğunu belirterek, öncelikle vefat eden foto muhabiri Erkan Koyuncu’ya Allah’tan rahmet ve ailesine başsağlığı dilediğini söyledi. Soma’daki maden faciası için iyi dileklerine devam etiğini kaydeden Arda Turan, “Onlar için buradayım, bu konuda yardımcı olan Atletico Madrid’e de teşekkür ediyorum. Yaraları sarmak için buradayız. Artık Türkiye’deki kötü olaylar unutulmuyor, hep birlikte toparlanmaya çalışıyoruz. Daha duyarlıyız ama ölümlerin ardından konuşmak çok zor” dedi.

Arda Turan, Galatasaray taraftarı olduğunu ve yeni sezon için iyi niyet dileklerini söyleyebileceğini belirterek, “Şampiyon olmalarını çok isterim” dedi. Arda Turan, takımda olmadığı için sarı kırmızılı ekipte teknik direktör değişikliği konusunda bir yorum yapamayacağını sözlerine ekledi.

“G.Saray gidişimden etkilenmedi”

Basın toplantısının ardından GS TV’ye konuşan Arda Turan’ın açıklamalarından satır başları:

“İki kulübün de büyüklüğüne yakışır özel bir maç olacak. Manisa’da Galatasray’a karşı oynamıştım, duygusal anlar yaşamıştım. Şimdi de zor olacak çünkü hayatımız boyunca yetiştiğimiz, ekmeğini yediğimiz büyüdüğümüz özel bir yer bizim için Galatasaray. Oraya karşı mücadele etmek kolay değil bizim için, keyfini çıkarmaya çalışacağız.”

“Bir yandan da kazanmak zorundayız. Galatasaray’ın büyüklüğü tartışılmaz. Yardım maçı olması insanların işini iptal edip bu maça işlerini iptal edip gelecekleri anlamını taşıyor diye düşünüyorum. Ne zaman İzmir’e gelsek şölen havası olur. Umarım yine aynı şekilde olur.”

“Maç iyi oldu Burak’tan saatimi geri alacağım. Herkesle konuşuyorum. Yeni takımı ben de çok iyi bilmiyorum o yüzden bakacağız. Oyuncuların özelliklerini ufak tefek söylüyorum. Büyük takımlar oyuncularını kaybettikleri zaman hiç bir şey olmaz. Galatasaray’dan gittiğimde de bir şey olmadı. Atletico Madrid ile kontratım var şu an.”

Yayınlanma Tarihi:19:41,