SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE / İrfan YİRMİBEŞ

29'luk ortalamasıyla ligin en yaşlı takımı durumunda olmasını kafaya takmayan tecrübeli teknik adam, “Bizde ‘yaşlı' denen oyuncuların performansı ortada” yorumunu yapıyor.

SPOR Toto Süper Lig'de geçen sezon şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe'nin en çok eleştirildiği noktalardan biri takımın yaş ortalamasıydı. Geçen sezon 29.52'lik ortalamayla ligin en yaşlı takımı olan sarı-lacivertliler, bu sezon da bu unvanını koruyacak gibi görünüyor. Takıma yapılan tek takviye olan Brezilyalı Diego'nun yaşı da 29. SARI-LACİVERTLİ ekibin ilk 11'ini oluşturan oyunculardan 7'si 30 yaş ve üzerinde. Sevilla karşısında mücadele eden ilk 11'de Volkan 33, Gökhan 29, Alves 33, Bekir 30, Caner 25, M.Topal 28, Emre 34, Meireles 31, Diego 29, Webo 32, Sow 28 yaşında. 11'in değişmez ismi 34 yaşındaki Dirk Kuyt'ı da listeye eklemek gerekiyor.

En gençleri Hakan ve Berkay

SEVİLLA önünde yedek kalmalarına rağmen teknik direktör Ersun Yanal'ın kadro rotasyonunda sürekli yer almaları beklenen Emenike 27, Alper Potuk 24, Selçuk Şahin 33, Michal Kadlec 29, Mehmet Topuz 31 yaşında. Yeni sezon kadrosunda yer alma ihtimalleri bulunan en genç isimler ise 20 yaşıdaki Hakan Cinemre ile 21'lik Berkaycan Değirmencioğlu. ERSUN Yanal, kadronun yaşlı olduğu eleştirilerine katılmadığını söylüyor. Yanal, “Bizde ‘yaşlı' denen oyuncuların performansı ortada. Kuyt'ın performansına bakın. 30'lu yaşların başında kendine iyi bakan oyuncular var. Geçen sezon ligin en çok koşan takımlarından biriydik. Biz yaşlı değil, tecrübeli bir takımız” ifadesini kullanıyor.

 

 

Yayınlanma Tarihi:11:09,