SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avusturya’da kamp yapan Kayseri Erciyesspor’da Yasin Öztekin bavullarını topladı ve Galatasaray’a transferinin gerçekleşmesini beklemeye başladı. Ancak Kayseri Erciyes Kulübü, Galatasaray’ın teklifini yükseltmesine rağmen ciddiye alınmamaktan dert yandı. Galatasaray, Yasin Öztekin için ilk olarak yaptıkları 2 milyon euroluk teklife zam yapıp 2.5 milyon euroluk resmi teklif yaptı.

Hürriyet’in haberine göre sıcak saatlerin yaşandığı transferde, Kayseri Erciyesspor Kulübü ise Yasin için 4 milyon euro istiyordu. Galatasaray’ın bu zamlı teklifi olumlu karşılansa da Kayseri Erciyes Kulübü Başkanı Ziya Eren’in bu transfer için Galatasaray adına hiçbir idareci, yönetici ile muhatap olmadıklarından şikayetçi olduğu öğrenildi. Galatasaray adına yetkilendirilen menajerler ile sürekli görüşmelerinden şikayetçi olduğu ve yakın çevresine de bunu açıkça ifade ettiği ortaya çıktı.

Kayseri Erciyes Kulübü Başkanı Ziya Eren Lig TV yayınına bağlanıp “Bu transfer ya bugün biter yada oyuncunun kafasının karışmaması adına kapanır.“ Galatasaray'ın teklifi doğru. Bu transfer bugün netlik kazanacak ve belli olacak. Bu transfer bugün gerçekleşmez ise Yasin önümüzdeki sezon Kayseri Erciyesspor forması giyecek. Büyük kulüp olmak gerçekten böyle bir şey herhalde. Galatasaray çok farklı kanalları bu transfer adına devreye soktu” diye konuştu.