SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her şey 4. yıldız için

Sezona 20. şampiyonluk ve 4. yıldız parolasıyla giren sarı-kırmızılılar, bu yolda milyonlarca euro kazanma ihtimalini de çöpe attı. Mutlu son için fedakarlık yapıldı.

Güncellenme: 07:26, 04/08/2014
Her şey 4. yıldız için

AMKSPOR

Her şeyi dördüncü yıldıza göre planlayan Galatasaray yönetimi aldığı kritik kararla şampiyonluğu ne kadar önemsediğini ortaya koydu. Cesare Prandelli'yi takımın başına getiren ve üç cephede birden mücadele edecek sarı- kırmızılılar sezona şampiyonluk parolasıyla girerken yönetim aldığı radikal kararla yıldız oyuncuları için gelen teklifleri birer birer reddetti. Bu sezonu diğer sezonlara göre daha farklı bir yere koyan Galatasaray yönetimi, futbolcularından Wesley Sneijder, Fernando Muslera ve Bruma için gelen tekliflere sırtını döndü.

MESAJI AÇIKÇA VERDİ

Özellikle Dünya Kupası'nda gösterdiği performansla Avrupa'nın dev kulüplerinin dikkatini yeniden çekmeyi başaran Hollandalı yıldız Wesley Sneijder için yapılan teklifleri reddeden başkan Ünal Aysal, Fernando Muslera için de Dünya Kupası öncesi gelen 15 milyon euroluk transfer fısıltılarına yeni sözleşme ile yanıt verdi. Büyük umutlarla Sporting Lizbon'dan transfer edilen ve geçen sene sakatlığı yüzünden faydalanılamayan Bruma'ya da gelen 10 milyon Euro'uk satın alma opsiyonlu kiralama tekliflerine olumsuz yanıt veren Ünal Aysal, şampiyonluğu ne kadar istediğinin adeta mesajını vermiş oldu. G.Saray'ın Finansal Fair Play kuralları kapsamında uyarı alması transfer dönemi başında bazı çevrelerce Galatasaray yıldızlarını satacak şeklinde yorumlanmış ve sarı-kırmızılıların bu şekilde kara geçeceği iddia edilmişti.

MAAŞ BÜTÇESİ DE RAHATLADI

Yönetim aldığı cesur kararla takımın iskeletine dokunmadı ve Galatasaray taraftarının tepkisini çekebilecek bu hamleyi ihtimal dışına itti. Bunun yanı sıra sarı kırmızılılarda maaş bütcesinin dengelenmesi için da önemli kararlar alındı. Takımın en fazla kazanan oyuncusu Drogba'yla sözleşme yenilemeyen yönetim, Mancini ile de yollarını ayırarak büyük bir maliyetten kurtuldu.

Yayınlanma Tarihi:07:24,