SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ruiz play-off’ta sahada olacak

Dünya Kupası’nda oynayan ve Fulham ile hazırlık kampı geçiren Kosta Rikalı 10 numara Kartal’a hazır gelecek. Yıldız maestro güçlü rakibe karşı Beşiktaş’ı taşıyacak.

Güncellenme: 07:51, 04/08/2014
Ruiz play-off’ta sahada olacak

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR

İlk kez AMK'nın duyurduğu Bryan Ruiz transferi artık resmi açıklamayı bekliyor. Siyah-beyazlı kulüp Kosta Rikalı'yı Borsa'ya bildirmedi. Ancak bu operasyonun önünde hiçbir sorun bulunmuyor. Siyah-beyazlılar yıldız 10 numara için 3 milyon Euro karşılığı anlaşmaya vardı. Garanti ücretlerle birlikte Bryan Ruiz'in Beşiktaş'a toplam maliyeti 7.8 milyon Euro olacak. Ruiz, Belhanda, Ronaldinho hatta Lanzini isimlerinden çok daha ekonomik olmasıyla dikkat çekiyor. Ancak bu hamlenin asıl olumlu noktası, Şampiyonlar Ligi'nde ortaya çıkacak.

İDMAN EKSİĞİ YOK

Dünya Kupası oynayan, üstelik performansıyla göz dolduran yıldız futbolcu, takımı Fulham ile hazırlık kampı da geçirdi. Yani 28 yaşındaki maestro, antrenman eksiği olmadan, fizik dezavantajı bulunmadan Beşiktaş'a katılacak. Böylece Kosta Rikalı, Şampiyonlar Ligi ön elemesi play-off turunda zorlu rakiplere karşı sahada olacak, takımına direkt katkı verecek. Üstelik, Kartal'ın yeni 10 numarasının 19-20 Ağustos'taki play-off ilk maçına kadar Beşiktaş'a alışmak için bir aya yakın süresi olacak.