SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlbank Gençlik Spor Kulübü, 2014-2015 sezonunu açtı.

Kulübün Macunköy’deki tesislerinde yapılan sezon açılışına, Kulüp Başkanı Mehmet Turgut Dedeoğlu, yönetim kurulu üyeleri, güreş, tekvando ve voleybol branşı yetkilileri, antrenörler ile sporcular katıldı.

Kulüp Başkanı Dedeoğlu, Türkiye ligleri, Avrupa ve dünya müsabakalarında aldıkları başarılarla Türk sporuna ve sporcusuna ellerinden geldiği kadar destek vermeye gayret gösterdiklerini belirterek, “Özellikle bayan voleybol takımımız, yurt içinde ve Avrupa’da istikrarı yakaladı. Bu seviyeyi daha iyi bir noktaya taşımak istiyoruz” dedi.

Türk voleyboluna oyuncu yetiştirme görevini üstlendiklerini dile getiren Dedeoğlu, “Bu görevle birlikte liglerdeki mücadelemizi sürdürüp, Avrupa Kupası yolunda ilk gruba dahil olduk. Bu hedefleri başarabilmek hiç kolay değil. Hem oyuncu yetiştireceksiniz hem de bu yetiştirdiğiniz genç sporcularla, dev bütçeli takımlara karşı mücadele edip Avrupa’da Türkiye’yi temsil edeceksiniz” diye konuştu.

Sezon başında mücadele edecekleri Balkan Kupası’nın önemine dikkati çeker Dedeoğlu, şunları söyledi:

“Balkan Kupası’nı kazandığımız takdirde Avrupa Bayanlar Challenge Kupası’na katılma hakkı elde ediyoruz. Yeni sezondaki ilk hedefimiz bu. Transfer çalışmalarımız sürüyor. Kadroda köklü bir değişiklik düşünmüyoruz. 3 oyuncu takviye ettik. Halkbank’tan Ceren Cihan, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Gözde Dal ve Ataşehir Belediyesi’nden Sibel Küçük ile sözleşme imzaladık. Önümüzdeki sezonu ilk 5 içinde bitirip, bir sonraki yıl Avrupa kupalarına direk katılım hakkı elde etmek istiyoruz. Bu konuda takıma ve teknik ekibimize sonuna kadar güveniyoruz.”

Dedeoğlu, kurban kesimi ve dua okunmasının ardından voleybol, tekvando ve güreş branşlarında iyi bir sezon geçirmeyi diledi.

Yayınlanma Tarihi:19:56,