SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya şampiyonu sporcu ödüllendirildi

Ordu Valisi Balkanlıoğlu, Bedensel Engelliler Dünya Atıcılık Şampiyonası'nda dünya şampiyonu olan Cevat Karagöl ile gümüş madalya kazanan Çağla Baş'ı ödüllendirdi

Güncellenme: 19:50, 04/08/2014
Dünya şampiyonu sporcu ödüllendirildi

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Almanya’nın Sulh kentinde düzenlenen Bedensel Engelliler Dünya Atıcılık Şampiyonası’nda 50 metre tabanca kategorisinde altın madalya kazanarak dünya şampiyonu olan Cevat Karagöl ve 10 metre tüfek atışlarında gümüş madalya kazanan Çağla Baş’ı ödüllendirdi.

Vali Balkanlıoğlu, 18-26 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Bedensel Engelliler Dünya Atıcılık Şampiyonası’nın ardından yurda dönen milli sporcuları makamında ağırladı. Makamında sporcularla yakından ilgilenen Vali Balkanlıoğlu, sporcular Karagöl ve Baş’ı aldığı başarılardan dolayı tebrik etti.

Sporcuları cumhuriyet altınıyla ödüllendiren Balkanlıoğlu, sporculara bundan sonraki spor yaşantılarında başarı diledi.

Sporculardan Cevat Karagöl ise burada yaptığı konuşmada, Bedensel Engelliler Dünya Atıcılık Şampiyonası’nın oldukça zor olduğunu belirterek, “Biz burada üstün bir başarı elde ettiğimizi düşünüyoruz. İlk defa Türkiye 50 metre tabanca kategorisinde altın madalya kazandı. Bunun da bana nasip olması gurur verici. İnşallah bundan sonraki şampiyonalarda aynı başarıyı göstererek bizden beklentileri boşa çıkartmayacağız” dedi.

Çağla Baş da henüz yaşının genç olmasına dünya ikincisi olmayı başardığını, hedefinin 2016 Rio Olimpiyatlarında altın madalya olduğunu belirtti.