SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya kulübü Trabzonspor

Geçen yaz Malouda ve Bosingwa’yı getiren bordo-mavililer, bu kez Benfica’nın süper golcüsü Oscar Cardozo’yu alıyor. Fırtına’nın, Mitroglou’nu da bitirmek üzere olduğu söyleniyor.

Güncellenme: 08:38, 04/08/2014
Dünya kulübü Trabzonspor

AMKSPOR

Sadri Şener'in ardından başkan seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu, camiaya söz vermişti. Hacıosmanoğlu, “Trabzonspor çok büyük bir kulüp. Formasını giyecek futbolcular da büyük isimler olmalı” demişti. Başkan sözünü tuttu. Geçen yaz senelerce Chelsea'de top koşturan Florent Malouda ve Jose Bosingwa transfer edildi. Kişisel bağlantıları sayesinde yüksek bir transfer bütçesi oluşturan Hacıosmanoğlu, bu sene de gaza bastı. Bir zamanlar yerli oyuncu almakta bile zorlanan Karadeniz ekibine artık yıldız yağıyor.

İMZALAR AN MESELESİ

İlk bomba, Cezayir ile Dünya Kupası'nda döktüren Essaid Belkalem oldu. 25 yaşındaki savunmacının transferinde Halilhodzic'in de payı büyüktü. Cezayir'in diğer stoperi Carl Medjani'nin de ilk tercihi Trabzon oldu. Ancak taraftarları esas coşturan haber Oscar Cardozo'ydu. Benfica'nın süper golcüsü ile görüşmelerin başladığı borsaya bildirildi. Bu bir anlamda işin resmen bittiğinin kanıtıydı. Fırtına'nın Cardozo ile yetinmediği, Fulhamlı yıldız Kostas Mitroglou'na da imza attırmak üzere olduğu söyleniyor.