SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cavcav ‘Gazze’ diyor… Ya verilen sözler?

2011’deki büyük Van depremi sonrası Kulüpler Birliği, okul ve spor tesisi yaptırma kararı almıştı. Ancak 3 yıl geçti, ne çivi çakıldı ne paralar verildi.

Güncellenme: 08:24, 04/08/2014
Cavcav ‘Gazze’ diyor… Ya verilen sözler?

AMKSPOR

Ülkemizde alışkanlık haline gelen “verilen sözlerin tutulmamasına” son örnek Kulüpler Birliği çatısı altında yaşandı. 2011 Ekim ve Kasım aylarında Van'da yaşanan büyük depremin ardından, Van'ın yaralarını sarmak için bu şehre bir okul yaptırmak isteyen Kulüpler Birliği, Aralık'ta karar almış. İlhan Cavcav, 14 Anadolu kulübünün 100'er bin, 4 büyük takımın ise 150'şer bin TL vermesini uygun bulmuştu.

7 Aralık 2011 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Van Valisi Münir Karaloğlu ve Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Hasan Akıncıoğlu'nun imzalarıyla protokol imzalanmıştı. Hatta 18 derslikli olarak yapılacak okulun her sınıfına kulüplerin isimleri verilecekti. Okulun yanı sıra spor kompleksi de olacaktı.

TURNUVA YAPILABİLİR…

Ancak 3 yıl geçti, ne çivi çakıldı ne de vaad edilen paralar verildi. Hal böyleyken İlhan Cavcav başkanlığındaki Kulüpler Birliği şimdi de gözünü Gazze'ye çevirdi. İsrail'in saldırıları sonrası Gazze'de her gün 100'lerce insan yaşamını yitiriyor, büyük bir insanlık dramı yaşanıyor.

Van olayında söz verip, el atmayan kulüpler 6 Ağustos'taki toplantıda ise Gazze'yi gündeme alacak. İlhan Cavcav, “Üzerimize düşeni yapmalıyız. Türkiye Futbol Federasyonu da harekete geçmeli” dedi. Yardım için bir turnuva yapılabileceğini belirtti.

Yayınlanma Tarihi:08:14,