SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Yeni Robben’i kaçırma başkan”

Fenerbahçe’nin Hollandalı yıldızı, Aziz Yıldırım’a Feyenoord’un 20 yaşındaki hücum oyuncusunun transfer edilmesi için görüş bildirdi, Başkan scout ekibini görevlendirdi.

Güncellenme: 10:39, 03/08/2014
“Yeni Robben’i kaçırma başkan”

Kaan BORA / AMKSPOR

Kadrosunu Brezilyalı orta saha oyuncusu Diego Ribas'la güçlendiren Fenerbahçe, bir yıldız adayını da takibe aldı. Sarı-lacivertli ekibin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, Başkan Aziz Yıldırım'la görüşerek, Feyenoord'un 20 yaşındaki hücum oyuncusu Jean-Paul Boetius'un alınması yönünde görüş bildirdi.

Yıldırım’ın takım içinde en güvendiği isimlerin başında gelen Kuyt, “Boetius, Hollanda futbolunun geleceği. Herkes onu ‘Yeni Robben' diye çağırıyor. Bileklerine çok hakim. Topla hızlı. Kolay adam geçebiliyor. Eğer alırsanız takıma çok fayda sağlar, ileride de iyi para kazandırır” önerisinde bulundu.

Kuyt’ın bu sözleri sonrası scout ekibine Boetius'un izlenmesi yönünde talimat veren Yıldırım, Hollandalı oyuncunun Feyenoord'un Beşiktaş'la oynadığı Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında gösterdiği performansı beğendi. Sarı-lacivertli kulübün scoutları bir süre genç oyuncuyu takip edecek.

Boetius için şimdilik bir girişim yapılmayacak. Scout ekibinden olumlu rapor gelmesi halinde devre arasında Hollandalı için Feyenoord ile temas kurulması gündemde. Feyenoord ile anlaşma sağlanırsa Boetius yarım sezon kulübünde kiralık kalacak, 2015-16 futbol mevsiminde Fenerbahçeli olacak.

Jean Poul Boetius, Hollanda Milli Takımı'nın eski teknik patronu Louis van Gaal'in de üzerinde çok durduğu oyuncular arasında yer alıyordu. 20 yaşındaki yıldız adayı, ilk A milli deneyimini Gaal döneminde 5 Mart 2014'te Hollanda'nın Fransa'ya 2-0 yenildiği özel maçta yaşadı. Boetius, Portakallar'ın Dünya Kupası aday kadrosunda yer aldı ancak 23 kişilik Brezilya kafilesine dahil edilmeyince bu büyük organizasyonda yer alma fırsatını kaçırdı.

ROBBET’İN VELİAHTI

Hollanda Milli Takım yetkilileri Boetius'u Robben'in yerine hazırlıyor. 30 yaşına gelen Robben'in en fazla 3-4 yıl daha milli takıma tam randımanlı katkı sağlayabileceğini düşünen Hollandalı antrenörler, Robben sonrası yıldız oyuncunun boşluğunu Boetius'un dolduracağına inanıyor.

KARİYERİ Yıl Takım Maç Gol 12-13 Feyenoord 23 4 13-14 Feyenoord 33 11

MEVKİİ: Sol Açık UYRUĞU: Hollanda BOY: 1.78 YAŞ: 20