SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile Eskişehirspor arasındaki Tarık Çamdal polemiği bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

“Bizim bir tavrımız olamaz. Oyuncu onun, isterse satar, isterse satmaz” diyerek topu Eskişehirspor başkanı Mesut Hoşcan'a atan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, “Fiyatı da o tespit eder. Fiyat doğruysa satış gerçekleşir, yanlışsa zaten satış falan olmaz. Başkan ciddi ve tecrübeli bir iş adamı. Takdir ve tespitlerine güvenmek gerekir. Önemli olan işlemin gerçekleşebilmesidir. Gerisi magazin” ifadesini kullandı.

İKİNCİ KAMPA KADAR BİTECEK

Fanatik gazetesinin haberine göre; Aysal'ın bu sözlerinden sonra, gözler tekrar Eskişehir cephesine çevrildi. Tarık Çamdal'ın Galatasaray forması giymek istediği biliniyor. Teknik direktör Cesare Prandelli'nin de süratli ve hücuma destek veren yerli bir sağ beke ihtiyacı var. Dolayısıyla taşlar yerine oturuyor. Şu ana kadar kulüpler arasındaki tek sıkıntı, Eskişehir'in yüksek bonservis talebiydi. Eğer başkanlar arasındaki buzlar kırılır ve fiyatta ortak bir noktaya varılırsa, bu hafta içerisinde bu transferin gerçekleşmesine kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü Sarı-Kırmızılılar, ikinci kampa kadar tüm takviyeleri bitirmeyi planlıyor.

FENERBAHÇE ARADAN ÇEKİLİNCE…

Gelinen son nokta itibariyle Eskişehirspor'un 6 milyon Euro gibi astronomik bir talebi vardı. Galatasaray'ın Tarık Çamdal için gözden çıkardığı para 2.5 milyon Euro civarında. İşin içine Erkan Zengin girdiğinde rakamlar doğal olarak değişiyor. Ama Galatasaray'ın öncelikli hedefi Tarık. Dolayısıyla Eskişehir cephesinin önemli ölçüde bir indirime gitmesi gerekiyor. Fenerbahçe'nin aradan çekilmesi, Beşiktaş'ın da artık bu oyuncuyla ilgilenmemesi nedeniyle, tarafların 3.5 milyon Euro seviyesinde mutabakat sağlaması bekleniyor.

ŞİMDİ BEDAVAYA ALINABİLİRDİ

Geçtiğimiz sezon devre arasında Galatasaray'ın Tarık Çamdal'ı transfer etme ihtimali vardı. Hatta taraflar protokol anlaşması imzalamıştı. Sezon sonunda sözleşmesi biteceği için oyuncunun düşük bir bedelle Florya'ya gelmesi bekleniyordu. Ancak Eskişehirspor Yönetimi radikal bir karar alarak Tarık'ı kadro dışı bıraktı ve satmayacağını açıkladı. Bu da genç oyuncunun sezon sonuna kadar futbol oynamadan transferi bekleyeceği anlamına geliyordu. Galatasaray Yönetimi de Tarık'ın bu işten zarar görmemesi için geri adım attı. Genç oyuncu da bir süre daha kadro dışı kaldıktan sonra kulübüyle yeni sözleşme imzaladı ve yeniden takımın vazgeçilmezi oldu.

Yayınlanma Tarihi:13:20,